Վրաստանի անվտանգության ծառայությունը հայտնել է Սահակաշվիլու կողմից պետական հեղաշրջում կազմակերպելու փորձի մասին
Վրաստանի անվտանգության ծառայությունը հայտնել է Սահակաշվիլու կողմից
պետական հեղաշրջում կազմակերպելու փորձի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանում, ի աջակցություն նախկին նախագահ Միխեյիլ Սահակաշվիլու բողոքի ակցիաների կազմակերպիչները մտադիր են արգելափակել պետական հաստատությունների շենքերը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է Վրաստանի պետական անվտանգության ծառայության ներկայացուցիչ Բաչա Մգելաձեն:
«Նոյեմբերի 6-ից տարբեր քաղաքական խմբեր թիվ 12 քրեակատարողական հիմնարկի մոտ մտադրվել են պերմանենտ ակցիաների իրականացնել, որոնց կմասնակցեն մարզերից եկող կողմնակիցները: Բացի այդ, բողոքի ակցիա է նախատեսվում նաև Թբիլիսիում: Օպերատիվ տվյալներով՝ ակցիաների կազմակերպիչները մտադիր են արգելափակել պետական հաստատությունները: Նշված գործողությունները, որոնց նպատակը բռնի իշխանափոխությունն է, ծրագրվում են բանտում գտնվող Միխեյիլ Սահակաշվիլու կողմից»,- ասել է Վրաստանի պետական անվտանգության ծառայության ներկայացուցիչը:

Саакашвили пытался устроить переворот: СБ Грузии
В Грузии организаторы акций протеста в поддержку бывшего президента Михаила Саакашвили намерены блокировать здания государственных учреждений.
Как  передает Арменпресс, об этом заявил представитель Службы государственной безопасности Грузии Бача Мгеладзе.
«С 6 ноября различные политические группировки намерены проводить постоянные акции возле УИУ № 12, в которых примут участие их сторонники из регионов.
Кроме того, запланирована акция протестаи в Тбилиси. По оперативным данным, организаторы акций намерены заблокировать госучреждения.  Эти действия, направленные на насильственную смену правительства, спланированы заключенным Михаилом Саакашвили», - сказал представитель Службы государственной безопасности Грузии.