ԱԳՆ-ն անդրադարձել է Փաշինյան-Ալիև հնարավոր հանդիպման մասին լուրերին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հավանական հանդիպման առնչությամբ տարբեր ձևաչափերով տարբեր առաջարկներ քննարկվում են: «Արմենպրես»-ի հարցին ի պատասխան այս մասին ասաց Արտաքին գործերի նախարարի մամուլի խոսնակ Վահան Հունանյանը՝ անդրադառնալով հարցին, թե արդյոք ճիշտ են նոյեմբերի 26-ին Սոչիում ՀՀ վարչապետի և Ադրբեջանի նախագահի հանդիպման մասին շրջանառվող լուրերը:
«Տարբեր ձևաչափերով  տարբեր հանդիպումների առաջարկներ քննարկվում են, և երբ որևէ համաձայնություն ձեռք բերվի ժամկետների, տեղի և ֆորմատների մասով, մենք նախօրոք խելամիտ ժամկետներում կտեղեկացնենք»,- ասաց Վահան Հունանյանը:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը համաձայնել են դեկտեմբերի 15-ին Բրյուսելում հանդիպում անցկացնել ԵՄ Արևելյան գործընկերության գագաթնաժողովի շրջանակներում:

YEREVAN, NOVEMBER 22, ARMENPRESS. In connection with the possible meeting between the Prime Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan and president of Azerbaijan Ilham Aliyev, different proposals in different formats are being discussed, spokesperson of the Foreign Ministry of Armenia Vahan Hunanyan told ARMENPRESS, answering the question if the information about Pashinyan-Aliyev meeting in Sochi on November 26 is true.
“Proposals for different meetings in different formats are being discussed, and when there is any specific agreement on the time, place and format, we will inform within a reasonable period of time”, Vahan Hunanyan said.
Earlier it became known that the Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan and the president of Azerbaijan Ilham Aliyev agreed to hold a meeting in Brussels on December 15 within the framework of the EU's Eastern Partnership Summit.