ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահող երկրների ԱԳ նախարարները ԼՂ-ի վերաբերյալ հայտարարություն են ընդունել
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահող երկրների արտաքին գործերի նախարարները ընդունել են հայտարարություն՝ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը ԵԱՀԿ նախարարների խորհրդի նիստի արդյունքների առնչությամբ  հրավիրված ասուլիսում:
«ԵԱՀԿ-ի շրջանակներում Ռուսաստանի, ԱՄՆ-ի և Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարարները, որպես ԵԱՀԿ համանախագահող երկրներ, ընդունել են հայտարարություն՝ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ, որում նաև ողջունվում են ՌԴ-ի միջնորդական ջանքերը: Անշուշտ, մենք կցանկանայինք տեսնել այս նստաշրջանի ավելի հագեցած արդյունքներ, այդ թվում նաև քաղաքական հռչակագիրը, որն արդեն 10 տարի  չի հաջողվում ընդունել»,-ասել է Լավրովը:
Ըստ նրա՝ «բոլորը փորձում են հռչակագիրը հագեցնել իրենց մանր հարցերով կամ այս կամ այն կոնֆլիկտի վերաբերյալ առանձին հղումներով»:

Foreign Ministers of OSCE Minsk Group Co-chair countries adopt statement on Nagorno
YEREVAN, 2 DECEMBER, ARMENPRESS. The Foreign Ministers of the OSCE Minsk Group Co-Chair countries adopted a statement on the settlement of the Nagorno Karabakh conflict, ARMENPRESS reports Russian Foreign Minister Sergey Lavrov said.
“Within the framework of the OSCE, the Foreign Ministers of Russia, the United States and France, as OSCE Co-Chairs, adopted a statement on the settlement of the Nagorno-Karabakh conflict, praising Russia's mediation efforts, inter alia. Of course, we would like to see more results of this session, including the political declaration, which has failed to be adopted for 10 years”, Lavrov said, adding that everyone is trying to involve their minor issues into the declaration.