Փաշինյանը և Պուտինը քննարկել են ռուս-ուկրաինական հարաբերություններում իրավիճակը, տարածաշրջանային անվտանգության հարցեր
Փաշինյանը և Պուտինը քննարկել են ռուս-ուկրաինական հարաբերություններում
իրավիճակը, տարածաշրջանային անվտանգության հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փետրվարի 21-ին հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի միջև:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, երկու երկրների ղեկավարները քննարկել են 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի, 2021 թվականի հունվարի 11-ի և նոյեմբերի 16-ի եռակողմ հայտարարություններով ձեռքբերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքը:
«Ռուսաստանի Դաշնության նախագահը Հայաստանի վարչապետին հրավիրել է գարնանը պաշտոնական այցով մեկնել Մոսկվա: Հայաստանի վարչապետն իր հերթին Վլադիմիր Պուտինին հրավիրել է Հայաստան»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ըստ աղբյուրի՝ զրուցակիցները քննարկել են նաև ռուս-ուկրաինական հարաբերություններում հաստատված իրավիճակը, տարածաշրջանային անվտանգության հարցեր:

YEREVAN, FEBRUARY 21, ARMENPRESS. A telephone conversation between the Prime Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan and the President of the Russian Federation Vladimir Putin took place on February 21, ARMENPRESS was informed from the Office of the Prime Minister.
The two leaders discussed the implementation of the agreements reached in the trilateral statements of November 9, 2020, January 11 and November 26, 2021.
The President of the Russian Federation invited the Prime Minister of Armenia to pay an official visit to Moscow in the spring. The Prime Minister of Armenia, in turn, invited Vladimir Putin to Armenia.
The interlocutors also discussed the situation in Russian-Ukrainian relations and regional security issues.