«Արմենպրես»-ը և Հայաստանի Բասկետբոլի Ա լիգան համագործակցության հուշագիր ստորագրեցին
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես»-ի պետական լրատվական գործակալությունը և Հայաստանի Բասկետբոլի Ա լիգան համագործակցության հուշագիր ստորագրեցին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` համագործակցության հուշագրով «Արմենպրես» պետական լրատվական գործակալությունը, որպես ինֆորմացիոն հովանավոր, լուսաբանելու է Հայաստանի Բասկետբոլի Ա լիգայի կողմից կազմակերպված Vbet լիգայի խաղերը։ Մրցաշարի ողջ ընթացքում «Արմենպրես» ՓԲԸ-ի և Հայաստանի բասկետբոլի Ա լիգայի անձնակազմերը սերտորեն համագործակցելու են մրցաշարի լուսաբանման աշխատանքներն անխափան և լիարժեք իրականացնելու ուղղությամբ։
«Արմենպրես» լրատվական գործակալությունը հիմնադրվել Է 1918 թվականի դեկտեմբերի 18-ին, երբ Հայաստանի առաջին հանրապետության Ազգային Խորհրդի որոշմամբ ստեղծվեց նախադեպը չունեցող պետական լրատվական` Հայկական հեռագրական գործակալությունը: Հետագայում այն անվանակոչվեց «Արմենպրես»: Ներկա դրությամբ գործակալությունը թողարկում է հետևյալ լրատվական ժապավենները` պաշտոնական, քաղաքական, տնտեսական, հասարակական, մարզային, տարածաշրջանային, միջազգային, մշակութային, մարզական, հարցազրույցներ, ֆոտո նորություններ: «Արմենպրես»-ի թիմը պահպանում է գործակալության առաջատար դերը հայաստանյան լրատվադաշտում և ամուր հիմքեր է ստեղծել տարածաշրջանային և միջազգային լրատվական հարթակներում՝ գործակալության ներկայությունն ապահովելու և զարգացնելու առումով:

ARMENPRESS and Armenian Basketball VBET A-League sign memorandum of cooperation
YEREVAN, MARCH 1, ARMENPRESS. ARMENPRESS State News Agency and the Armenian Basketball VBET A-League signed a memorandum of cooperation today.
According to the memorandum, ARMENPRESS State News Agency will cover the VBET League’s games organized by the Armenian Basketball League A.
During the whole competition, the staffs of ARMENPRESS and the Armenian Basketball League A will closely cooperate for the complete and uninterrupted covering of the games.
ARMENPRESS news agency was established on December 18, 1918 when by the decision of the National Council of the first Armenian Republic an unprecedented state-run news agency, Armenian Telegraph Agency, was created. Currently, ARMENPRESS news agency operates as a Closed Joint-Stock Company the stocks of which are owned by the Republic of Armenia. The agency is the oldest in Armenia. At the moment it produces eleven newslines: official, politics, economy, society, regional, international, Armenian world, culture, sport, life, innovation, interviews and photo news. The staff of ARMENPRESS preserves its leading position in the informational landscape of Armenia and has set firm basis in international and regional news platforms safeguarding its presence and development.