«Արմենպրես»-ը և Հայաստանի Բասկետբոլի Ա լիգան համագործակցության հուշագիր ստորագրեցին
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես»-ի պետական լրատվական գործակալությունը և Հայաստանի Բասկետբոլի Ա լիգան համագործակցության հուշագիր ստորագրեցին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` համագործակցության հուշագրով «Արմենպրես» պետական լրատվական գործակալությունը, որպես ինֆորմացիոն հովանավոր, լուսաբանելու է Հայաստանի Բասկետբոլի Ա լիգայի կողմից կազմակերպված Vbet լիգայի խաղերը։ Մրցաշարի ողջ ընթացքում «Արմենպրես» ՓԲԸ-ի և Հայաստանի բասկետբոլի Ա լիգայի անձնակազմերը սերտորեն համագործակցելու են մրցաշարի լուսաբանման աշխատանքներն անխափան և լիարժեք իրականացնելու ուղղությամբ։
«Արմենպրես» լրատվական գործակալությունը հիմնադրվել Է 1918 թվականի դեկտեմբերի 18-ին, երբ Հայաստանի առաջին հանրապետության Ազգային Խորհրդի որոշմամբ ստեղծվեց նախադեպը չունեցող պետական լրատվական` Հայկական հեռագրական գործակալությունը: Հետագայում այն անվանակոչվեց «Արմենպրես»: Ներկա դրությամբ գործակալությունը թողարկում է հետևյալ լրատվական ժապավենները` պաշտոնական, քաղաքական, տնտեսական, հասարակական, մարզային, տարածաշրջանային, միջազգային, մշակութային, մարզական, հարցազրույցներ, ֆոտո նորություններ: «Արմենպրես»-ի թիմը պահպանում է գործակալության առաջատար դերը հայաստանյան լրատվադաշտում և ամուր հիմքեր է ստեղծել տարածաշրջանային և միջազգային լրատվական հարթակներում՝ գործակալության ներկայությունն ապահովելու և զարգացնելու առումով:

«Арменпресс» и баскетбольная лига Vbet A подписали Меморандум о сотрудничестве
Государственное информационное агентство «Арменпресс» и Армянская баскетбольная лига Vbet A подписали Меморандум о сотрудничестве.
Как сообщает «Арменпресс», согласно Меморандуму о сотрудничестве Государственное информационное агентство «Арменпресс» в качестве информационного спонсора будет освещать все матчи Армянской баскетбольной лиги Vbet.
Информационное агентство «Арменпресс»  основано 18 декабря 1918 года.  Решением Национального совета Первой Республики Армения было создано беспрецедентное Государственное информационное агентство - Армянское телеграфное агентство. В настоящее время информационное агентство «Арменпресс» действует как закрытое акционерное общество, акциями которого управляет Республика Армения. Агентство является старейшим в Армении. Оно публикует одиннадцать новостных лент: официальные, политические, экономические, общественные, региональные, региональные, международные, культурные, спортивные новости, интервью, фоторепортажи. Команда «Арменпресс» сохраняя ведущую роль агентства в армянском медиапространстве, создала прочную основу для развития и обеспечения присутствия агентства на региональных и международных медиа площадках.