Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն շարունակում են կրակոցներ արձակել Խրամորթ, Փառուխ և Խնապատ գյուղերի ուղղություններով
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական կողմը շարունակում է խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը Ասկերանի շրջանի Խրամորթ, Փառուխ և Խնապատ գյուղերի ուղղություններով՝ խաղաղ բնակչության նկատմամբ օգտագործելով ականանետեր և խոշոր տրամաչափի հրաձգային զենքեր։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Արցախի ներքին գործերի նախարարությունը:
«Ակնհայտ է, որ խաղաղ բնակչությանը թիրախավորելու և ականանետով գյուղերն արկակոծելու հերթական փորձերը նպատակաուղղված են առաջնահերթորեն խուճապ առաջացնելու հասարակության շրջանում:
ԱՀ ՆԳ նախարարությունը հետևում է իրադարձությունների զարգացմանը և պարբերաբար տեղեկատվություն կտրամադրի իրավիճակի մասին»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

ВС Азербайджана продолжают обстрелы сел Храморт, Парух и Хнапат
Азербайджанская сторона продолжает нарушать режим прекращения огня в направлении сел Храморт, Парух и Хнапат Аскеранского района Республики Арцах, применяя гранатометы и крупнокалиберное огнестрельное оружие. Об этом сообщили Арменпресс в пресс-службе МВД Арцаха.
«Очевидно, что очередные попытки обстрела мирного населения из гранатометов направлены в первую очередь на то, чтобы вызвать панику в обществе.
Министерство внутренних дел Республики Арцах следит за развитием событий и будет регулярно предоставлять информацию о ситуации», - говорится в сообщении.