Հայոց ցեղասպանության միջազգային ճանաչումը ծառայում է տարածաշրջանում անվտանգության երաշխիքների ամրապնդմանը. Միրզոյան
Հայոց ցեղասպանության միջազգային ճանաչումը ծառայում է տարածաշրջանում
անվտանգության երաշխիքների ամրապնդմանը. Միրզոյան
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոկում գրառում է կատարել Հայոց ցեղասպանության 107-րդ տարելիցի կապակցությամբ:
«Մենք խոնարհվում ենք 1915 թվականի Ցեղասպանության սուրբ նահատակների հիշատակի առջև և ընդգծում, որ Հայոց ցեղասպանության միջազգային ճանաչման օրակարգը ծառայում է տարածաշրջանում անվտանգության երաշխիքների համակարգի ամրապնդմանը, նոր էթնիկ զտումների ձգտումների ճնշմանը, աշխարհում մարդկության դեմ նման հանցագործությունների կրկնության կանխարգելմանը»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` գրել է Միրզոյանը:

International recognition of Armenian Genocide serves to strengthening security guarantees of region – FM Mirzoyan
International recognition of Armenian Genocide serves to strengthening security guarantees of
region – FM Mirzoyan
YEREVAN, APRIL 24, ARMENPRESS. Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan released a statement on Twitter on the occasion of the 107th anniversary of the Armenian Genocide.
“We bow in memory of Holy Martyrs of the Armenian Genocide and stress that agenda of international recognition of Armenian Genocide serves to strengthening system of security guarantees in region, suppressing aspirations for new ethnic cleansing, preventing recurrence of such crimes against humanity in world,” Mirzoyan said.