ՀՀ ԱԽ և ՄԹ ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարները քննարկել են երկկողմ հարաբերությունների օրակարգի հարցեր
ՀՀ ԱԽ և ՄԹ ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարները քննարկել են
երկկողմ հարաբերությունների օրակարգի հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Միացյալ Թագավորություն ապրիլի 26-ին կատարած այցի ընթացքում ՀՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ՄԹ ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Սըր Սթիվեն Լովգրովի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԽ գրասենյակից, հանդիպման ընթացքում ՀՀ ԱԽ քարտուղարն իր զրուցակցին է ներկայացրել անվտանգային իրավիճակը Հարվային Կովկասում, ինչպես նաև Հայաստանի կողմից ձեռնարկվող քայլերը տարածաշրջանի անվտանգային մարտահրավերների հաղթահարման ուղղությամբ:
«Զրուցակիցները կարևորել են Հայաստանում ընթացող ժողովրդավարական շարունակական  բարեփոխումները, որոնք կարևոր դերակատարություն ունեն երկկողմ հարաբերությունների զարգացման համատեքստում»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ըստ աղբյուրի՝ զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի Հանրապետություն-Միացյալ Թագավորություն երկկողմ հարաբերությունների օրակարգային մի շարք հարցեր:

Секретари Совбезов Армении и Великобритании обсудили вопросы повестки двусторонних отношений
В рамках визита в Великобританию 26 апреля секретарь Совета безопасности Армен Григорян встретился с секретарем Совета национальной безопасности Соединенного Королевства сэром Стивеном Лавгроувом.
Как сообщает Арменпресс в пресс-службе аппарата Совета безопасности, в ходе встречи Григорян представил своему собеседнику ситуацию с безопасностью на Южном Кавказе, а также шаги Армении по преодолению вызовов безопасности в регионе.
Собеседники отметили важность проводимых в Армении демократических реформ, которые могут сыграть свою роль в развитии двусторонних отношений.
Собеседники обсудили ряд вопросов повестки дня двусторонних отношений между Республикой Армения и Соединенным Королевством.