Արարատ Միրզոյանն ԱՄՆ-ում հանդիպել է Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի Եվրասիայի տարածաշրջանային տնօրենի հետ
Արարատ Միրզոյանն ԱՄՆ-ում հանդիպել է Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի
Եվրասիայի տարածաշրջանային տնօրենի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն Վաշինգտոնում հանդիպում է ունեցել Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի Եվրասիայի տարածաշրջանային տնօրեն Ստիվեն Նիքսի հետ։
Արարատ Միրզոյանը կարևորել էլ Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի կողմից Հայաստանում իրականացվող ծրագրերը, որոնց նպատակն է աջակցել հանրային կառավարման տարբեր ոլորտներում բարեփոխումների օրակարգին։ Ստիվեն Նիքսը նշել է, որ Միջազգային հանրապետական ինստիտուտը շարունակելու է իր աշխատանքները՝ ուղղված Հայաստանի ժողովրդավարական ինստիտուտների աջակցության և կարողությունների զարգացման։
ՀՀ արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարն ընդգծել է, որ Հայաստանի կառավարության առաջնահերություններից է ժողովրդավարության, օրենքի գերակայության ամրապնդումը, կոռուպցիայի դեմ շարունակական պայքարը: Նա նշել է նաև, որ Հայաստանը հետևողական քայլեր է ձեռնարկում պետական մարմինների գործունեության թափանցիկության և հաշվետվողականության բարձրացման, մարդու իրավունքների վրա հիմնված ներառական զարգացման համար։

Арарат Мирзоян встретился в США с региональным директором по Евразии Международного республиканского института
Арарат Мирзоян встретился в США с региональным директором по Евразии
Международного республиканского института
В рамках рабочего визита в США министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян встретился в Вашингтоне с региональным директором по Евразии Международного республиканского института Стивеном Никсом.
Об этом «Арменпресс» сообщили в Министерстве иностранных дел Армении.
Арарат Мирзоян подчеркнул важность реализуемых Международным республиканским институтом в Армении программ, целью которых является содействие повестке реформ в различных сферах общественного управления. Стивен Никс заверил, что Международный республиканский институт продолжит свою работу, направленную на содействие демократическим институтам Армении и развитие их потенциала.
Глава внешнеполитического ведомства Армении подчеркнул, что одним из приоритетов правительства Армении является укрепление демократии, верховенства закона и борьба с коррупцией. Он также отметил, что Армения предпринимает последовательные шаги для повышения прозрачности и подотчетности деятельности государственных органов и инклюзивного развития, основанного на правах человека.