Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսությունը մշտապես կանգնած է Արցախի ժողովրդի կողքին. Արցախի խորհրդարանականները հանդիպել են Արամ Ա.-ին
Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսությունը մշտապես կանգնած է Արցախի ժողովրդի
կողքին. Արցախի խորհրդարանականները հանդիպել են Արամ Ա.-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանի գլխավորած պատվիրակությանը Անթիլիասի Մայրավանքի գրասենյակում մայիսի 26-ին ընդունել է Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա. Վեհափառ Հայրապետը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են Արցախի ԱԺ-ից, հանդիպմանը ներկա է եղել նաև Թեհրանի հայոց թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տ. Սեպուհ արքեպիսկոպոս Սարգսյանը։
Արթուր Թովմասյանը և պատվիրակության անդամները Նորին Սուրբ Օծությանն են ներկայացրել Արցախի ներկա վիճակը, ժողովրդի և իշխանությունների արդար ու անփոփոխ պահանջները։
Ողջունելով ներկաներին՝ Վեհափառ Հայրապետը հիշեցրել է, որ Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսությունը մշտապես կանգնած է Արցախի ժողովրդի կողքին և աջակցում է ինքնիշխանության իրավունքի կամքը արտահայտելու հարցում։
Այս առիթով Վեհափառ Հայրապետը վերահաստատել է Մեծն տանն Կիլիկիո կաթողիկոսության թեմերի և ժողովրդի ամբողջական աջակցությունը Արցախի ժողովրդին։

Catholicosate of Great House of Cilicia always stands by people of Artsakh:Catholicos Aram I receives Parliament Speaker
Catholicosate of Great House of Cilicia always stands by people of Artsakh:Catholicos Aram I
receives Parliament Speaker
YEREVAN, MAY 27, ARMENPRESS. The delegation led by Speaker of Parliament of Artsakh Artur Tovmasyan met on May 26 with Catholicos of the Great House of Cilicia, His Holiness Aram I in Antelias, the Parliament of Artsakh said in a news release.
The meeting was also attended by Primate of Armenian Diocese of Tehran, His Eminence Archbishop Sepuh Sarkissian.
Artur Tovmasyan and his delegation members presented the current situation in Artsakh, the fair and unchanged demands of the people and authorities to Catholicos Aram I.
In his remarks His Holiness Aram I said that the Catholicosate of the Great House of Cilicia always stands by the people of Artsakh and supports in expressing the will of the right to sovereignty.
In this respect Aram I reiterated the full support of the Dioceses of the Catholicosate and the nation to the people of Artsakh.