Ներդրվող ռեժիմը հենվելու է բացարձակապես Հայաստանի տարածքի սուվերենության վրա. Լավրովը՝ կոմունիկացիաների ապաշրջափակման մասին
Ներդրվող ռեժիմը հենվելու է բացարձակապես Հայաստանի տարածքի սուվերենության
վրա. Լավրովը՝ կոմունիկացիաների ապաշրջափակման մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովն ընդգծում է, որ Հարավային Կովկասում տնտեսական և տրանսպորտային կոմունիկացիաների ապաշրջափակման շրջանակներում ներդրվելիք ռեժիմը հենվելու է բացարձակապես Հայաստանի տարածքի սուվերենության վրա: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Սերգեյ Լավրովը հայտարարեց Երևանում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ հանդիպումից հետո կայացած մամուլի ասուլիսի ընթացքում:
«Ինչպես գիտեք երկաթուղային երթուղին համաձայնեցված է, հիմա ավարտվում է ավտոմոբլիային երթուղու համաձայնեցումը, ինչպես նաև ավարտվում է այն ռեժիմի համաձայնեցումը, որը ներդրվելու է: Այն հենվելու է բացարձակապես Հայաստանի տարածքի սուվերենության վրա: Այստեղ երկիմաստություններ չեն կարող լինել»,- ասաց Լավրովը:

Regime to be installed will be based absolutely on sovereignty of Armenia’s territory – Lavrov on regional unblocking
Regime to be installed will be based absolutely on sovereignty of Armenia’s territory – Lavrov
on regional unblocking
YEREVAN, JUNE 9, ARMENPRESS. Russian Foreign Minister Sergei Lavrov says the regime to be introduced in the framework of unblocking of economic and transportation communications in South Caucasus will be based absolutely on the sovereignty of the territory of Armenia.
“As you know, the railway route has been agreed upon, now the agreement on the automobile route is being completed, as well as the agreement over the regime that will be installed is being completed. It will be based absolutely on the sovereignty of the territory of Armenia. There couldn’t be any ambiguity here”, the Russian FM said at a joint press conference with his Armenian counterpart Ararat Mirzoyan in Yerevan on June 9.