Նիկոլ Փաշինյանը ՀՀ Բարեկամության շքանշանով է պարգևատրել Կատարի Հայր Էմիր Համադ բին Խալիֆա Ալ Թանիին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կատարի Պետություն պաշտոնական այցի շրջանակում Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Դոհայում հանդիպում է ունեցել Կատարի Հայր Էմիր Համադ բին Խալիֆա Ալ Թանիի հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, Նիկոլ Փաշինյանը Կատարի Հայր Էմիր Համադ բին Խալիֆա Ալ Թանիին է հանձնել Հայաստանի Հանրապետության Բարեկամության շքանշանը, որը նրան շնորհվել է ժողովուրդների միջև քաղաքական, տնտեսական, գիտակրթական համագործակցության, մշակութային և կրոնական փոխըմբռնման, ինչպես նաև՝ բարեկամական կապերի ամրապնդման և զարգացման գործում ունեցած նշանակալի ծառայությունների համար:
Հայր Էմիրը շնորհակալություն է հայտնել պարգևի համար և ընդգծել, որ շարունակելու է առավել ջանքեր գործադրել` նպաստելու երկու երկրների և ժողովուրդների հարաբերությունների հետագա զարգացմանը նպաստելու համար:
Վարչապետ Փաշինյանը և Հայր էմիրն անդրադարձել են երկու երկրների միջև հարաբերությունների զարգացման հեռանկարներին: Կարևորվել է ինտենսիվ կապերի պահպանումը` հայ-կատարական համագործակցությունն առավել բազմակողմ դարձնելու նպատակով:

Armenian PM awards Father Emir of Qatar with Order of Friendship
YEREVAN, JUNE 14, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan met with Father Emir of Qatar Sheikh Hamad bin Khalifa Al Thani in Doha during the official visit, the PM’s Office said.
PM Pashinyan handed over the Order of Friendship of the Republic of Armenia to the Father Emir of Qatar for his significant services to the strengthening and development of political, economic, scientific, educational cooperation, cultural and religious mutual understanding and friendly ties between the two nations.
The Father Emir of Qatar thanked for the Order and stated that he will continue making maximum efforts to contribute to the further development of the relations between the two countries and peoples.
The Armenian PM and the Father Emir of Qatar also touched upon the development prospects of the relations between the two countries. They highlighted strengthening the intensive ties to make the Armenian-Qatari cooperation more multilateral.