Յուրի Սաքունցը ատամներով քաշել է հրշեջ-փրկարարական երկու մեքենա՝ հավակնելով Գինեսի ռեկորդի
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ուժային եռամարտի աշխարհի կրկնակի չեմպիոն, Եվրոպայի չեմպիոն, Արտակարգ իրավիճակների նախարարության ճգնաժամային կառավարման պետական ակադեմիայի դասախոս Յուրի Սաքունցը հավակնում է Գինեսի նոր ռեկորդի։ Ինչպես տեղեկացնում «Արմենպրես»-ը,Սաքունցը ատամներով քաշեց ընդհանուր 37.5 տոննա  քաշ ունեցող երկու հրշեջ-փրկարարական մեքենա:
«Գինեսի հանձնաժողովից ստացել էի թույլտվություն, որ այս ռեկորդը սահմանեի: Հիմա տեսանյութերը կուղարկենք Լոնդոն՝ Գինեսի ռեկորդի հանձնաժողով, որպեսզի հաստատվի նրանց կողմից, կուղարկենք նաև համաշխարհային ռեկորդների տարբեր ասոցիացիաներ: Նշեմ, որ արդեն Հայաստանում լույս է տեսել համաշխարհային ռեկորդների «Սաքունց» գիրքը, որտեղ գրանցված են աշխարհի տարբեր ռեկորդակիրներ»,- ասաց Սաքունցը:

YEREVAN, JUNE 16, ARMENPRESS. Yuri Sakunts, two-time world champion in power triathlon, Europe champion, a lecturer at Crisis Management State Academy of the Armenian Ministry of Emergency situations, pulled two fire-rescue vehicles with a total of weight of 37.5 tons with his teeth.
“I got permission from the Guinness Commission to set this record. We are going to send the videos to London, to the Guinness Records Commission for the approval. We also send them to different world records associations. I would like to note that the book “Sakunts” of world records has already been published in Armenia, where different world record holders are registered”, Sakunts said.