Fly Arna-ն բացել է իր գրասենյակը Երևանում
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի նախկին VIP մասնաշենքի առաջին հարկում տեղի է ունեցել Հայաստանի ազգային ավիափոխադրող և Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդի (ԱՆԻՖ) և  Air Arabia խմբի համատեղ ձեռնարկություն հանդիսացող Fly Arna ընկերության գլխավոր գրասենյակի պաշտոնական բացման արարողությունը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Fly Arna ընկերությունից, նոր գրասենյակը կահավորված է բաց տարածության աշխատավայրի (open environment) ձևաչափով  ՝ աշխատանքի և հանգստի համար նախատեսված առանձին տարածքներով, հանդիպումների և կոնֆերանսների մի քանի սրահներով: Նույն օրը ընկերությունը ստացել է իր առաջին օդանավը և պաշտոնապես հայտարարել իր թռիչքների մեկնարկի մասին․ համաձայն կոմերցիոն չվացուցակի՝ թռիչքները կմեկնարկեն 2022 թվականի հուլիսի 3-ից։
«FlyArna-ի չվերթների տոմսերն արդեն վաճառքում են, և հաճախորդները կարող են ամրագրել դրանք՝ այցելելով Fly Arna-ի պաշտոնական կայք (ww.flyarn.com), կապ հաստատելով զանգերի կենտրոնի (+374 41 38 00 83) կամ տուրիստական գործակալությունների հետ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ըստ աղբյուրի՝ մեկնարկային չվերթները կիրականացվեն «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից դեպի Հուրգադա և Շարմ էլ Շեյխ՝ սկսած 2022 թվականի հուլիսի 3-ից: Ավիաընկերությունն աշխատանքներ է իրականացնում չվերթների աշխարհագրության ընդլայնման ուղղությամբ և շուտով կհայտնի նոր ուղղությունների մասին։
Fly Arna-ն հայկական ազգային ավիափոխադրողն է, որը Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդի (ԱՆԻՖ) և Air Arabia խմբի համատեղ ձեռնարկությունն է: Բազավորված լինելով Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում՝ FlyArna-ն հետևում է Air Arabia ընկերության բյուջետային հաջող բիզնես մոդելին և առաջարկում է հարմարավետություն, հուսալիություն և  ցածր գնի դիմաց արժեքավոր օդային փոխադրումներ։

YEREVAN, JUNE 23, ARMENPRESS. Fly Arna, Armenia’s national airline and a joint venture company between the Armenian National Interests Fund (ANIF) and Air Arabia Group, celebrated the inaugural of its main office located on the Ground floor, Old VIP building at Zvartnots International Airport in Yerevan, ARMENPRESS was informed from Fly Arna.
This new office features an open environment, with employee lounges and break rooms as well as multiple meeting and conference rooms. This step follows the receival of Fly Arna’s first aircraft as well as the launch of the commercial schedule starting July 3rd, 2022.
Fly Arna’s flights are now open for sale and customers can book their flights by visiting Fly Arna’s website (www.flyarna.com), calling the call center (+374 41 38 00 83) or through travel agencies.
Inaugural flights will take off from Zvartnots International Airport to Hurghada and Sharm El Sheikh in Egypt starting from July 3, 2022. Fly Arna team is continuously working on expanding its network and will soon announce the new destinations the airline will operate to.
Fly Arna is Armenia’s national airline and a joint venture company between the Armenian National Interests Fund (ANIF) and Air Arabia Group. Based in Zvartnots International Airport (EVN) in Yerevan, Fly Arna follows the successful low-cost business model operated by Air Arabia that focuses on offering comfort, reliability, and value-for-money air travel.