Նախարար Քերոբյանն ու ՀՀ-ում Սիրիայի դեսպանը քննարկել են տնտեսության ոլորտում կապերի ամրապնդման հնարավորությունները
Նախարար Քերոբյանն ու ՀՀ-ում Սիրիայի դեսպանը քննարկել են տնտեսության
ոլորտում կապերի ամրապնդման հնարավորությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը հուլիսի 18-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Սիրիայի Արաբական Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Նորա Արիսյանին։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը տեղեկացնում է, որ քննարկվել են, մասնավորապես՝ արդյունաբերության, գյուղատնտեսության և առևտրի ոլորտներում  երկկողմ համագործակցության և գործարար կապերի ամրապնդման հնարավորությունները։
Առանձին անդրադարձ է կատարվել Հայ-սիրիական միջկառավարական հանձնաժողովի հերթական նիստի կազմակերպմանն ու անցկացմանը։

Minister Kerobyan and Ambassador of Syria to Armenia discuss possibilities of strengthening economic relations
Minister Kerobyan and Ambassador of Syria to Armenia discuss possibilities of strengthening
economic relations
YEREVAN, JULY 18, ARMENPRESS. Minister of Economy of Armenia Vahan Kerobyan received the newly appointed Ambassador of the Syrian Arab Republic to the Republic of Armenia, Nora Arisian on July 18. ARMENPRESS reports the Ministry of Economy informs that the possibilities of strengthening bilateral cooperation and business relations in the fields of industry, agriculture and trade were discussed.
Reference was made to the organization and holding of the regular session of the Armenian-Syrian intergovernmental commission.