Արցախում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ համապատասխան քայլեր է ձեռնարկվում իրադրության հանգուցալուծման ուղղությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Ժամը 22։00-ի դրությամբ Արցախի Հանրապետության հյուսիսային և հյուսիս-արևմտյան առաջնագծի երկայնքով իրավիճակը հարաբերական կայուն է և շարունակում է գտնվել Պաշտպանության բանակի լիարժեք վերահսկողության տակ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Արցախի Տեղեկատվական շտաբը։
«Հայկական կողմի կենդանի ուժի և դիրքային կորուստների մասին սոցիալական ցանցերում որոշ օգտատերերի կողմից տարածված տեղեկությունները չեն համապատասխանում իրականությանը, և ՊԲ զինվորական անձնակազմը շարունակում է պաշտպանել իրեն վստահված բնագիծը։
ՊԲ հրամկազմը Արցախում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ համապատասխան քայլեր է ձեռնարկում իրադրության հանգուցալուծման ուղղությամբ:
Մեկ անգամ ևս հորդորում ենք մեր հայրենակիցներին զերծ մնալ չճշտված տեղեկություններ տարածելուց»,-նշված է հաղորդագրության մեջ։

Artsakh’s military, together with Russian peacekeeping forces, take measures to de-escalate the situation
Artsakh’s military, together with Russian peacekeeping forces, take measures to de-escalate the
YEREVAN, AUGUST 1, ARMENPRESS. As of 22:00, the situation along the northern and northwestern front line of the Republic of Artsakh is relatively stable and continues to be under the full control of the Defense Army, ARMENPRESS reports the Information Headquarter of Artsakh informs.
"The information spread by some users on social networks about the Armenian side's manpower and positional losses do not correspond to the reality, and the military personnel of the Defense Army continues to protect the borderline.
The command staff of the Defense Army, together with the command of the Russian peacekeeping troops stationed in Artsakh are taking appropriate steps to resolve the situation.
Once again, we urge our compatriots to refrain from spreading unverified information," the message states.