Վարչապետը հեռախոսազրույց է ունեցել ԱՄՆ պետքարտուղարի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, զրուցակիցները քննարկել են վերջին օրերին Լեռնային Ղարաբաղում տիրող լարված իրավիճակը: Վարչապետը հնչեցրել է մտահոգություն Ադրբեջանի կողմից 2020թ. նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության դրույթներից շեղվելու առնչությամբ և վերահաստատել Հայաստանի Հանրապետության դիրքորոշումը տարածաշրջանային խաղաղության և կայունության վերաբերյալ:
Պետքարտուղար Բլինքենը մտահոգություն է հայտնել լարվածության առնչությամբ և պատրաստակամություն հայտնել աջակցելու իրավիճակի կայունացմանը:

PM Pashinyan holds phone conversation with US Secretary of State
YEREVAN, AUGUST 5, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan had a telephone conversation with US Secretary of State Antony Blinken, ARMENPRESS was informed from the Office of the Prime Minister.
The interlocutors discussed the recent days’ tensions in Nagorno Karabakh. The Prime Minister expressed concern over Azerbaijan's deviation from the provisions of the trilateral declaration of November 9, 2020 and reaffirmed the position of the Republic of Armenia on regional peace and stability.
Secretary of State Blinken expressed concern about the tension and willingness to assist in stabilizing the situation.