Հայաստանն ու Լեհաստանը քննարկում են առևտրաշրջանառությունն ընդլայնելու հնարավորությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը և նախարարի տեղակալ Արման Խոջոյանը Բեռլինում հանդիպել են նաև Լեհաստանի փոխվարչապետ, գյուղատնտեսության զարգացման նախարար Հենրիկ Կովալչիկի հետ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունից:
Երկուստեք կարևորվել են հայ-լեհական հարաբերությունները՝ հատկապես գյուղատնտեսության ոլորտում առկա զարգացման մեծ ներուժն ու հեռանկարները:
Այս համատեքստում առանձնացվել են ՀՀ-ում լեհական ներդրումների ակտիվացման, Հայաստանի և Լեհաստանի առևտրաշրջանառության՝ մասնավորապես գյուղատնտեսական մթերքների արտահանման ծավալների աճի հնարավորությունը:
Անդրադարձ է կատարվել առաջիկայում հայ-լեհական միջկառավարական հանձնաժողովի հերթական նիստի անցկացման կարևորությանը։

Армения и Польша обсуждают возможности расширения товарооборота
Министр экономики Армении Ваан Керобян и заместитель министра Арман Ходжоян  в Берлине встретились с вице-премьером, министром сельскохозяйственного развития Польши Хенриком Ковальчиком. Об этом «Арменпресс» сообщили в Министерстве экономики РА.
Обоюдно была отмечена важность армяно-польских отношений, особенно в сфере сельского хозяйства, имеющего большой потенциал и перспективы развития.
В этом контексте была подчеркнута возможность активизации польских инвестиций в Армении, роста товарооборота Армении и Польши, в частности экспорта сельскохозяйственной продукции.
Была отмечена важность проведения в ближайшее время очередного заседания армяно-польской межправительственной комиссии.