Հայաստանն ու Լեհաստանը քննարկում են առևտրաշրջանառությունն ընդլայնելու հնարավորությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը և նախարարի տեղակալ Արման Խոջոյանը Բեռլինում հանդիպել են նաև Լեհաստանի փոխվարչապետ, գյուղատնտեսության զարգացման նախարար Հենրիկ Կովալչիկի հետ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունից:
Երկուստեք կարևորվել են հայ-լեհական հարաբերությունները՝ հատկապես գյուղատնտեսության ոլորտում առկա զարգացման մեծ ներուժն ու հեռանկարները:
Այս համատեքստում առանձնացվել են ՀՀ-ում լեհական ներդրումների ակտիվացման, Հայաստանի և Լեհաստանի առևտրաշրջանառության՝ մասնավորապես գյուղատնտեսական մթերքների արտահանման ծավալների աճի հնարավորությունը:
Անդրադարձ է կատարվել առաջիկայում հայ-լեհական միջկառավարական հանձնաժողովի հերթական նիստի անցկացման կարևորությանը։

YEREVAN, JANUARY 24, ARMENPRESS. Minister of Economy Vahan Kerobyan and his deputy Arman Khojoyan had a meeting in Berlin with Poland’s Deputy Prime Minister and Minister of Agriculture and Rural Development Henryk Kowalczyk.
Both sides attached importance to the big potential and prospects for developing the Armenian-Polish ties, especially in agriculture, the ministry of economy of Armenia said in a read-out.
In this context they pointed out the possibilities of increasing Polish investments in Armenia and increasing trade turnover between Armenia and Poland, particularly in exports of agricultural products.
The importance of the upcoming Armenia-Poland Intergovernmental Commission meeting was touched upon.