ԵՄ-ն հավատարիմ է Հայաստանի հետ գործընկերությանն ու խաղաղ Հարավային Կովկասի կառուցմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրամիությունը հավատարիմ է Հայաստանի հետ գործընկերությանը, խաղաղ և բարգավաճ Հարավային Կովկասի կառուցմանը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում գրել է Կովկասի և Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարը:
Նա շնորհակալություն է հայտնել ԵՄ-ում Հայաստանի ներկայացուցչության ղեկավար, դեսպան Աննա Աղաջանյանին՝ Հայաստանի և Եվրամիության միջև Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի ուժի մեջ մտնելու 2-ամյակի առիթով տոնակատարության համար:
«Եվրամիությունը հավատարիմ է Հայաստանի հետ գործընկերությանը, խաղաղ և բարգավաճ Հարավային Կովկասի կառուցմանը: Մենք աջակցում ենք Հայաստանին ու Ադրբեջանին՝ հասնելու կայուն, համապարփակ և արդար խաղաղության»,-նշել է Կլաարը:

Европейский Союз привержен партнерству с Арменией и построению мирного Южного Кавказа
Европейский Союз привержен партнерству с Арменией, построению мирного и процветающего Южного Кавказа.
Как сообщает «Арменпресс», об этом в своем микроблоге в Twitter написал спецпредставитель ЕС по кризису на Кавказе и в Грузии Тойво Клаар.
Он выразил благодарность послу Анне Мкртчян, главе представительства Армении в ЕС, за мероприятие, организованное по случаю 2-й годовщины вступления в силу Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве между Арменией и Европейским Союзом.
«Европейский Союз привержен партнерству с Арменией, построению мирного и процветающего Южного Кавказа. Мы поддерживаем Армению и Азербайджан в достижении прочного, всеобъемлющего и справедливого мира», - написал Тойво Клаар.