Ռուսաստանից գնված սպառազինությունը Հայաստան չի հասել․ ԱԳ նախարարի տեղակալ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Մնացական Սաֆարյանը հայտարարել է, որ Ռուսաստանից գնված սպառազինությունը Հայաստան չի հասել, այդ ուղղությամբ աշխատանքները շարունակվում են։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալն անդրադարձել է Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի՝ ավելի վաղ արած հայտարարությանը, թե Հայաստանը Ռուսաստանից չի ստանում այն սպառազինությունը, որը պատվիրել  է և որի համար վճարել է։
«Սպառազինությունները իրոք չեն հասել Հայաստան, և այդ ուղղությամբ աշխատաքները շարունակվում են։ Այս հայտարարության հետ կապված ավելացնելու որևէ բան չունեմ»,- ասաց Սաֆարյանը։

Закупленное в России оружие не дошло до Армении: замминистра иностранных дел
Заместитель министра иностранных дел Армении Мнацакан Сафарян заявил, что закупленное в России оружие не дошло до Армении, и работа в этом направлении продолжается.
Как сообщает «Арменпресс», замминистра коснулся заявления, сделанного ранее секретарем Совета безопасности Армении Арменом Григоряном, что Армения не получила из России заказанное и оплаченное ею оружие.
«Оружие, в самом деле, не дошло до Армении, и работа в этом направлении продолжается. Мне нечего добавить по этому заявлению», - сказал Сафарян.