Ռուսաստանից գնված սպառազինությունը Հայաստան չի հասել․ ԱԳ նախարարի տեղակալ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Մնացական Սաֆարյանը հայտարարել է, որ Ռուսաստանից գնված սպառազինությունը Հայաստան չի հասել, այդ ուղղությամբ աշխատանքները շարունակվում են։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալն անդրադարձել է Հայաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի՝ ավելի վաղ արած հայտարարությանը, թե Հայաստանը Ռուսաստանից չի ստանում այն սպառազինությունը, որը պատվիրել  է և որի համար վճարել է։
«Սպառազինությունները իրոք չեն հասել Հայաստան, և այդ ուղղությամբ աշխատաքները շարունակվում են։ Այս հայտարարության հետ կապված ավելացնելու որևէ բան չունեմ»,- ասաց Սաֆարյանը։

Russia hasn’t delivered armaments which Armenia ordered, and paid for
YEREVAN, MAY 16, ARMENPRESS. The armaments bought from Russia haven’t been delivered to Armenia, the Deputy Foreign Minister Mnatsakan Safaryan said on May 16.
Speaking at a press conference, Safaryan was asked to comment on Secretary of the Security Council Armen Grigoryan’s recent statement that Armenia has ordered and paid for Russian armaments but Russia is not delivering them.
“Indeed, the armaments didn’t reach Armenia, and the works in this direction continue. I don’t have anything else to add regarding this statement,” Safaryan said.