«Արագած» ճամբարում հանգիստը կանցկացնի 340 շիրակցի դպրոցական
ԳՅՈՒՄՐԻ, 2 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շիրակի մարզի տարբեր համայնքներից «Դպրոցականների ամառային հանգuտի կազմակերպում» ամենամյա ծրագրով այս տարի Հանքավանի «Արագած» ճամբարում հանգիստը կանցկացնի 340 դպրոցական։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, հանգիստը կազմակերպվելու է երկու հերթափոխով՝ 20-ական օրով:
«Երեխաների առաջին հերթափոխը` 190 դպրոցական, արդեն մեկնել է հանգստի: ՀՀ կառավարության տրամադրած միջոցներով կազմակերպված ամառային հանգստի ծրագրում ընդգրկվել են սոցիալական տարբեր խմբերի պատկանող ընտանիքների 7-13 տարեկան դպրոցահասակ երեխաները»,- տեղեկացրեց Շիրակի մարզպետարանի աշխատակազմի տեղեկատվության ու հասարակայնության հետ կապերի պատասխանատու Արաքսյա Կիրակոսյանը։

340 ширакских школьников проведут отдых в лагере "Арагац"
По ежегодной программе «Организация летнего отдыха школьников» из разных общин Ширакской области в этом году отдых в лагере «Арагац» в Анкаване проведут 340 школьников.
Как передает Арменпресс, отдых будет организован в две смены — по 20 дней каждая.
«Первая смена детей - 190 школьников, уже отправилась на отдых. В программу летнего отдыха, организованную на средства правительства РА, включены дети школьного возраста 7-13 лет из семей, представляющих разные социальные группы», - сообщила ответственная по информации и связям с общественностью администрации Ширакской области Араксия Киракосян.