Վերջին 15 րոպեի ընթացքում Ստեփանակերտում տասնյակ պայթյուններ են լսվել. Բեգլարյան
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վերջին 15 րոպեի ընթացքում Ստեփանակերտում տասնյակ պայթյուններ են լսվել: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին X-ում գրել է Արցախի նախկին պետնախարար Արտակ Բեգլարյանը:
«Ռազմական գործողությունները շարունակվում են, և Արցախի պաշտպաններն ամեն ինչ անում են արյունալի ցեղասպանությունը կանխելու համար»,- գրել է նա:
Ավելի վաղ Բեգլարյան գրել էր, որ ադրբեջանական ուժերը ժամը 19:00-ի սահմաններում ավիահարված են հասցրել Մարտակերտ քաղաքի տարածքում և Ասկերանի շրջանի գյուղերին:
«Հրետակոծություններն ու մարտերը շարունակվում են, զոհերի/վիրավորների թիվը խաղաղ բնակիչների և զինվորականների շրջանում աճում է»,-ավելացրել էր նա:

BREAKING: Dozens of explosions heard in Stepanakert within 15 minutes
YEREVAN, SEPTEMBER 19, ARMENPRESS. Tens of explosions were heard in Stepanakert in a period of 15 minutes, former State Minister of Nagorno-Karabakh Artak Beglaryan has said.
“Within the past 15 minutes, there have been tens of explosions heard in Stepanakert. Seems they were shelling and UAV strikes by the genocidal forces of dictator Aliyev. Military activities are ongoing, and the Artsakh defenders are doing their best to prevent a bloody genocide,” Beglaryan said in a post on X around 20:00.