Վերին Դվինում, ժամը 14:00-ի դրությամբ, ՏԻՄ ընտրությունների քվեարկությանը մասնակցել է ընտրողների 19,16%-ը, Արզնիում՝ 29,55%-ը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արարատի մարզի Վերին Դվին համայնքում հոկտեմբերի 29-ին անցկացվող համայնքի ղեկավարի և ավագանու անդամների ընտրություններին, ժամը 14:00-ի դրությամբ, մասնակցել է ընտրական իրավունք ունեցողների 19,16%-ը կամ 296 անձ: Վերին Դվին համայնքում ընտրական իրավունք ունեցողների թիվը 1545 է:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովից, Կոտայքի մարզի Արզնի համայնքում համայնքի ղեկավարի մեծամասնական ընտրակարգով ընտրություններին, նույն ժամի դրությամբ, մասնակցել է ընտրական իրավունք ունեցողների 29,55%-ը կամ 630 անձ: Արզնի համայնքում ընտրական իրավունք ունեցողների թիվը 2132 է:

По состоянию на 14:00: в выборах ОМС в Верин Двине приняли участие 19,16% избирателей, в Арзни - 29,55%
По состоянию на 14:00: в выборах ОМС в Верин Двине приняли участие 19,16%
избирателей, в Арзни - 29,55%
В проходящих 29 октября в общине Верин Двин Араратской области выборах главы общины и членов Совета старейшин приняли участие 296 человек, или 19,16% избирателей. Число избирателей в общине Верин Двин – 1545 человек.
Как сообщили Арменпресс в Центральной избирательной комиссии РА, в выборах главы общины Арзни Котайкской области по мажоритарной избирательной системе, по состоянию на 14:00 часов, приняли участие 630  человек, избирателей — или 29,55%. Число лиц, имеющих избирательное право, в общине Арзни – 2132 человек.