Սպասվող լրահոս. 24.02.2016
Այսօր` փետրվարի 24-ին, Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում կայանալու է Հայկյան մրցանակաբաշխությունը: Մրցանակաբաշխության նպատակն է խթանել ուսանողական ինքնակառավարման մարմինների ակտիվությունը, ուսանողական ինքնատիպ նախաձեռնությունները, գիտության ոլորտում երիտասարդների ներգրավվածությունն ու միջազգային համագործակցությունը:
«Մարդասիրական արձագանքից դեպի կայուն լուծումներ» խորագրով աշխատաժողով` Երևանում: Այն նվիրված է Սիրիայի հակամարտության հետևանքով տեղահանված և Հայաստանում հաստատված անձանց ինտեգրման խնդիրներին: Այն անցկացվում է ՀՀ սփյուռքի նախարարության, ՄԱԿ-ի Փախստականների հարցերով գերագույն հանձնակատարի հայաստանյան գրասենյակի, «Գալուստ Կյուլպենկյան» հիմնարկության և Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության համատեղ նախաձեռնությամբ:
Ներքին և արտաքին քաղաքական զարգացումներին, տարածաշրջանային վերաձևավորումներին պատրաստվում է անդրադառնալ քաղաքագետ Սերգեյ Մինասյանը: «Մերձավոր և Միջին Արևելքի խնդիրները և տարածաշրջանային անվտանգությունը» թեմայի վերաբերյալ իր դիտարկումները կներկայացնի Հայաստանի Ազգային ժողովի պատգամավոր Արագած Ախոյանը։
Տնտեսական գիտությունների դոցենտ, տնտեսագետ Կառլեն Խաչատրյանն էլ խոսելու է աշխարհաքաղաքական և տնտեսական զարգացումներում Հայաստանի տնտեսական վիճակի մասին:
ՌԴ սպառողական շուկայում հայտնաբերվել են վտանգավոր ապրանքներ: Ի՞նչ վտանգավոր ապրանքների մասին է խոսքը, որքանո՞վ է հավանական, որ դրանք հայտնվեն Հայաստանի ապրանքների շուկայում:  «Իրազեկ և պաշտպանված սպառող» ՀԿ նախագահ Բաբկեն Պիպոյանն է խոսելու թեմայի շուրջ:
Օբյեկտային վարժանք` «Պատմամշակութային արգելոց-թանգարանների և պատմական միջավայրի պահպանության ծառայություն» ՊՈԱԿ-ում: Արտակարգ իրավիճակների ու տարածքային կառավարման նախարարության մասնագետները վարժանքի միջոցով կփորձեն բարձր հիմքերի վրա դնել հրդեհի դեպքում աշխատակիցների, մշակութային և նյութական արժեքների պաշտպանության կազմակերպումը:
Զորավար Անդրանիկ թանգարանի հիմնադիր Իլյիչ Բեգլարյանը պատրաստվում է ներկայացնել Զորավար Անդրանիկի 150-ամյակին նվիրված միջոցառումները, թանգարանի գործունեությունը:

Предстоящие новости:24.02.2016
Сегодня, 24-го февраля, в Театре оперы и балета имени Спендиаряна состоится конкурс Айкьян. Цель конкурса – стимулирование студенческого самоуправления, студенческих инициатив, вовлечения молодежи в науку и международное сотрудничество.
Сегодня, 24-го февраля, в Ереване состоитсярабочая конференция «От гуманитарной реакции к стабильным решениям». Конференция организована Министерством диаспоры, армянским офисом Комиссара ООН шпо делам беженцев, фондом «Галуст Гюльбенкян» и Объединенным армянским  благотворительным союзом.
Сегодня, 24-го февраля, состоится пресс-конференция политолога Сергея Минасяна политолога Сергея Минасяна.По теме «Проблемы Ближнего и Среднего Востока и региональная безопасность» выскажется депутат НС Армении Арагац Ахоян. Об экономическом состоянии Армении выскажется экономист Карлен Хачатрян.
Сегодня, 24-го февраля, состоится пресс-конференция председателя ОО «Осведомленный и защищенный потребитель» Бабкена Пипояна, который расскажет о ряде опасных продуктов, которые ;появились на российском рынке.
Объектные учения на тему «Организация защиты сотрудников, культурных и материальных ценностей во время пожара» пройдут в МТУиЧС.
Состоится пресс-конференция основателя Музея армянского национального либерального (фидаинского) движения Зоравар Андраник Ильича Бегларяна, кмоторый представит мероприятия, подготавливаемые к 150-летию великого полководца.