ԵԱՏՄ-ն հավանության է արժանացրել մի շարք երկրների հետ ազատ առևտրի շուրջ բանակցություններ սկսելը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրասիական տնտեսական միության անդամ երկրների` Հայաստանի, Ռուսաստանի, Ղազախստանի և Ղրղզստանի նախագահները հավանության են արժանացրել Իրանի, Եգիպտոսի, Հնդկաստանի և Սինգապուրի հետ ազատ առևտրի համաձայնագրի շուրջ բանակցություններ սկսելու առաջարկը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով ՏԱՍՍ-ը, այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտնել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը:
«4 երկրների նախագահներ հավանության են արժանացրել առաջարկն այն մասին, որ մեզ անհրաժեշտ է սկսել բանակցություններ Իրանի, Եգիպտոսի, Հնդկաստանի և Սինգապուրի հետ ազատ առևտրի համաձայնագրի շուրջ: Սա նշանակում է, որ արդեն Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի մակարդակով կսկսվի այդ երկրների հետ ինտենսիվ գործընթաց` համաձայնագրերը նախապատրաստելու համար»,- ասել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի նախագահը:

Launching FTA talks with a number of countries approved by EAEU
YEREVAN, DECEMBER 26, ARMENPRESS. The Presidents of Armenia, Russia, Kazakhstan, and Kirgizstan have approved the proposal to launch FTA talks with Iran, Egypt, India and Singapore, “Armenpress” reports Board Chairman of the Eurasian Economic Commission Tigran Sargsyan told the reporters.
“The Presidents of the 4 states approved the proposal that we need to launch FTA talks with Iran, Egypt, India and Singapore. This means that an intensive procedure will kick off with these states already on the level of the Eurasian Economic Commission to prepare the agreement”, EEC Board Chairman said.