Պուտինը Չինաստանում կհանդիպի Ալիևի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ապրիլի 26-ին Չինաստանի մայրաքաղաք Պեկինում կհանդիպի Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ն, այս մասին լրագրողներին հայտարարել է նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը:
«Վերջերս առաջնորդները հեռախոսազրույց են ունեցել և պայմանավորվել են շարունակել ակտիվ երկխոսությունը»,- ասել է Ուշակովը՝ ընդգծելով, որ երկխոսությունը վերաբերում է ինչպես երկկողմ հարցերին, այնպես էլ այլ թեմաների:
«Ենթադրվում է, որ երկու առաջնորդների այս շփումները չեն սահմանափակվի միայն Պեկինում կայանալիք հանդիպմամբ: Այլ շփումներ ևս կլինեն՝ այդ թվում և ամռանը կամ աշնանը»,- նշել է Պուտինի օգնականը:

В Кремле анонсировали встречу Путина с Алиевым в Китае
Президент России Владимир Путин в рамках визита в Китай 26 апреля встретится с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым, также лидеры могут провести контакты летом-осенью. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА новости, об этом сообщил журналистам помощник президента РФ Юрий Ушаков.
"(26 апреля состоится – ред.) встреча с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым. Недавно лидеры разговаривали по телефону и договорились продолжить активный диалог", - сказал он, отметив, что диалог коснется как двусторонних вопросов, так и других тем.
"Предусматривается, что эти контакты двух лидеров не ограничатся только встречей сейчас в Пекине, но предстоят и другие контакты, в том числе летом, может быть осенью", - подытожил он.