Դոհայի ՏՏ ցուցահանդեսի հայկական տաղավար են այցելել Կատարի Էմիրն ու Ռուանդայի նախագահը
ԴՈՀԱ, 29 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դոհայի «Qitcom Qatar It Conference and Exhibition» ցուցահանդեսի հայկական տաղավարում հոկտեմբերի 29-ին հյուրընկալվել են Կատարի Էմիր Շեյխ Թամիմ բին Համադ ալ֊Թանին և Ռուանդայի նախագահ Փոլ Կագամեն։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանը՝ «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում ներկայացնելով նորություններ ցուցահանդեսից: «Առիթ ունեցա ներկայացնել հայկական տաղավարը և բարձրաստիճան հյուրերին նվիրեցի հայկական արտադրության Volterman խելացի դրամապանակներ»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշել է նախարարը:
Ցուցահանդեսի հայկական տաղավարը պատրաստ է դիմավորել աշխարհի չորս կողմից ժամանած հյուրերին։ Ավելի քան 10 հայկական ընկերություններ միասնական տաղավարով մասնակցում են Կատարի մայրաքաղաք Դոհայում անցկացվող այս ցուցահանդեսին։

Армянский павильон ИТ на выставке в Дохе посетили эмир Катара и президент Руанды
В армянском павильоне выставки “Qitcom Qatar It Conference and Exhibition”, проходящей в Дохе 29 октября побывали эмир Катара шейх Тамим бин Хамад Аль-Тани и президент Руанды Пол Кагаме. Как передает «Арменпресс», об этом сообщил министр высокотехнологичной промышленности Армении Акоп Аршакян, представляя на своей странице в социальной сети Facebook новости с выставки.
“У меня был повод представить армянский павильон, высокопоставленным гостям я подарил умные кошельки “Volterman” армянского производства”, - отметил министр.
Армянский павильон выставки готов встречать гостей со всех четырех концов мира. Более 10 армянских компаний единым павильоном принимают участие в этой выставке в столице Катара Дохе.