Վանեցյանը հրաժարական է տվել ՀՖՖ նախագահի պաշտոնից
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արթուր Վանեցյանը հրաժարական է տվել  Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահի պաշտոնից:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեցին Վանեցյանը և ՀՖՖ գործկոմի անդամները: «Մեր հավաքականն Իտալիայում պարտություն կրեց աննախադեպ 9:1 հաշվով: Այն մեզ համար իսկապես շատմտահոգիչ է: Պետք էր այդ հարցի լուծումներ տրվեր: Քննարկման արդյունքում ես` որպես ՀՖՖ նախագահ,  հայտարարեցի Գործկոմին, որ ընդունեն իմ հրաժարակը»,-ասել է Վանեցյանը:
Գործկոմի անդամ Ռուբեն Ռուբինյանը փաստեց, որ Վանեցյանի հրաժարականը եղել է միայն ՀՖՖ նախագահի որոշումը: «Ընդհանուր համատեքստում քննարկելով իրավիճակը` եկելենք եզրակացության, որ ֆեդերացիան և ընդհանրապեսհայկական ֆուտբոլը պետք է առողջանա: Այս առումով, թեԳործկոմը, թե պարոն Վանեցյանը միասին եկել ենհայտարարի, որ այդ գործընթացը պետք է սկսվի»,-ասել է Ռուբինյանը:
Դեկտեմբերի 23-ին կանցկացվի ՀՖՖ գործկոմի հերթական նիստը, որի ընթացքում կընտրվեն ՀՖՖ նոր նախագահ և գործկոմի անդամներ:

Artur Vanetsyan resigns from President of Football Federation of Armenia
YEREVAN, NOVEMBER 21, ARMENPRESS. Former NSS Director Artur Vanetsyan has resigned from the post of the President of the Football Federation of Armenia, ARMENPRESS reports Vanetsyan and members of the executive committee of the federation announced. ‘'Someone should take the responsibility for the defeat in the match against Italy. I will not be nominated in the next elections. Together with the members of the executive committee, we have decided to leave'', Vanetsyan said.
Member of the executive committee Ruben Rubinyan said that their resignation will give new impetus to reforms in the sphere of football.
The new President of the Football Federation of Armenia and the members of the executive committee will be elected on December 23.