«Մեծն Գեթսբի»-ի ռեժիսորը պատրաստվում Է նկարահանել «Վարպետը եւ Մարգարիտան»
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռեժիսորը Բազ Լուրմանը ձեռք Է բերել Միխայիլ Բուլգակովի «Վարպետը եւ Մարգարիտան» Էկրանավորելու իրավունքը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Deadline-ը:
Այդ գնումն իրականացնելուն նրան օգնել են իրավատերեր Սվետլանա Միգունովա-Դալին («Լեգենդ թիվ 17») եւ Գրեյս Լոն: Նրանք նոր նախագծի պրոդյուսերները կլինեն Լուրմանի եւ Նատալյա Ռոգալի հետ միասին:
«Ահա արդեն քսան տարուց ավելի Է՝ ես զարմանալի կապ եմ զգում այդ վեպի հետ, եւ ես վաղուց Էի ցանկանում ձեռք բերել այդ արտասովոր գրքի Էկրանավորման իրավունքը,-հայտարարել Է Լուրմանը:-Ես այնքան հուզված եմ, որ, վերջապես, հնարավորություն ստացա մեկնաբանել այդ ստեղծագործությունը, որն իր ժամանակին իսկական ճեղքում Է դարձել»:
Ֆիլմով զբաղվելու Է Baz & Co. ընկերությունը:
Լուրմանն այժմ պատրաստվում Է Էլվիս Փրեսլիի մասին բայոպիկի նկարահանումներին, որտեղ խաղալու են Օսթին Բաթլերը եւ Թոմ Հենքսը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Режиссер "Великого Гэтсби" собирается снимать "Мастера и Маргариту"
Режиссер Баз Лурман приобрел права на экранизацию "Мастера и Маргариты" Михаила Булгакова, сообщаетDeadline.
Осуществить эту покупку ему помогли правообладатели Светлана Мигунова-Дали ("Легенда № 17") и Грейс Ло. Продюсировать новый проект они будут вместе с Лурманом и Натальей Рогаль,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Вот уже больше двадцати лет я ощущаю удивительную связь с этим романом, и мне давно хотелось приобрести права на эту необыкновенную книгу, – заявил Лурман. – Я так взволнован получить, наконец, возможность интерпретировать это произведение, которое стало в свое время настоящим прорывом".
Фильмом будет заниматься компания Baz & Co.
Лурман сейчас готовится к съемкам байопика об Элвисе Пресли, в котором сыграют Остин Батлер и Том Хэнкс.