ერევნის დრო: 11:07,   16 მაისი 2024
სომხეთის ფინანსთა მინისტრი - სომხეთი კაპიტალური დანახარჯების 41 პროცენტს თავდაცვის სექტორზე მიმართავს
სომხეთის ფინანსთა მინისტრი - სომხეთი კაპიტალური დანახარჯების 41 პროცენტს
თავდაცვის სექტორზე მიმართავს
ერევანი, 8 ნოემბერი, არმენპრესი. სომხეთში 2024 წელს სახელმწიფო ბიუჯეტის პროექტში დაგეგმილი საინვესტიციო ხარჯების 41 პროცენტი თავდაცვის სექტორზე იქნება მიმართული.
არმენპრესის“ ცნობით, ამის შესახებ ფინანსთა მინისტრმა ვაჰე ჰოვანისიანმა ეროვნული ასამბლეის საფინანსო, საკრედიტო და საბიუჯეტო საკითხთა მუდმივმოქმედი კომიტეტის სხდომაზე სომხეთის რესპუბლიკის 2024 წლის სახელმწიფო ბიუჯეტის კანონპროექტის განხილვისას განაცხადა.
2024 წელს კაპიტალური ხარჯები გაიზრდება და 710 მილიარდ დრამს შეადგენს. „კაპიტალური დანახარჯების 41 პროცენტი თავდაცვის სექტორზე იქნება მიმართული“, - განაცხადა მინისტრმა.
ჰოვანისიანმა ასევე აღნიშნა, რომ თავდაცვის სექტორს 555 მილიარდი დრამი გამოიყოფა, რაც 7 პროცენტით მეტია 2023 წელთან შედარებით.

41% капитальных расходов будет направлен на оборону: министр финансов Армении
Проектом госбюджета Армении на 2024 год предусмотрено 41% капитальных расходов направить на оборону.
Как передает «Арменпресс», об этом заявил министр финансов Ваге Ованнисян на заседании постоянной комиссии по финансово-кредитным и бюджетным вопросам НС в ходе обсуждения проекта закона о государственном бюджете РА на 2024 год.
В 2024 году капитальные расходы увеличатся и составят 710 млрд драмов. «41% капитальных расходов будет направлено на сферу обороны», - сообщил министр.
Ованнисян добавил, что оборонной сфере будет выделено 555 млрд. драмов, это на 7% больше, чем в 2023 году.