ბორელი - სომხეთის ტერიტორიული მთლიანობის დარღვევა სერიოზულ შედეგებს მოიტანს ჩვენს ურთიერთობაზე ბაქოსთან
ბორელი - სომხეთის ტერიტორიული მთლიანობის დარღვევა სერიოზულ შედეგებს
მოიტანს ჩვენს ურთიერთობაზე ბაქოსთან
ბრიუსელი, 21 იანვარი, არმენპრესი. ბრიუსელში დასრულდა ევროკავშირის საგარეო საქმეთა მინისტრების საბჭოს სხდომა, რომლის დროსაც მრავალ საკითხთან ერთად სომხეთ-აზერბაიჯანის ურთიერთობებიც განიხილეს.
როგორც „არმენპრესის“ ბრიუსელის კორესპონდენტი იტყობინება: სხდომის შემდეგ  საგარეო პოლიტიკისა და უსაფრთხოების საკითხებში ევროკავშირის უმაღლესმა წარმომადგენელმა ჯოზეფ ბორელიმა პრესკონფერენციაზე განაცხადა, რომ ევროკავშირის წევრი ქვეყნები თანხმდებიან იმაზე, რომ აზერბაიჯანი დაუბრუნდეს სომხეთთან ურთიერთობების არსებით მოწესრიგებას და სამშვიდობო მოლაპარაკებებს.
„პრეზიდენტ ალიევის ბოლოდროინდელი ტერიტორიული მოთხოვნები ძალიან შემაშფოთებელია. სომხეთის ტერიტორიული მთლიანობის ნებისმიერი დარღვევა იქნება მიუღებელი და სერიოზული შედეგები მოჰყვება ჩვენს ურთიერთობას აზერბაიჯანთან“, - განაცხადა ჯოზეფ ბორელიმა.

Any violation of Armenia's territorial integrity will have serious consequences for our relations with Baku: Borrell
Any violation of Armenia's territorial integrity will have serious consequences for our
relations with Baku: Borrell
YEREVAN, JANUARY 22, ARMENPRESS.  The meeting of the Foreign Affairs Council of the European Union (EU) has concluded in Brussels.
Among various topics, the meeting also addressed issues related to Armenia-Azerbaijan relations.
According to the Armenpress Brussels correspondent, at the end of the session, the EU High Representative for Foreign Affairs and Security Policy, Josep Borrell, stated at the press conference that EU member states agree with the idea that Azerbaijan should engage in substantive peace and relationship settlement negotiations with Armenia.
“President Aliyev's recent territorial demands are very concerning. Any violation of Armenia's territorial integrity will be unacceptable and will have serious consequences for our relations with Azerbaijan," Josep Borrell said.