Greek Diplomatic Life-ն անդրադարձել է ՀՀ վարչապետի Աթենք և Հունաստանի պաշտպանության նախարարի Երևան կատարած այցերին
Greek Diplomatic Life-ն անդրադարձել է ՀՀ վարչապետի Աթենք և Հունաստանի
պաշտպանության նախարարի Երևան կատարած այցերին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Greek Diplomatic Life ամսագրի մարտյան համարում լույս է տեսել ծավալուն հոդված՝ նվիրված Հունաստանի վարչապետ Կիրիակոս Միցոտակիսի հրավերով ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի փետրվարի 27-ին Աթենք կատարած աշխատանքային այցին և հանդիպումներին։ Հոդվածը վերնագրված է` «Հունաստանը և Հայաստանն ընդլայնում են իրենց համագործակցությունը»:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Հունաստանում Հայաստանի դեսպանության «Ֆեյսբուք»-ի էջը տեղեկացնում է, որ նույն համարում է տպագրվել նաև ընդարձակ նյութ մարտի 4-ին Հունաստանի ազգային պաշտպանության նախարար Նիկոս Դենդիասի Հայաստան կատարած պաշտոնական այցի և հանդիպումների վերաբերյալ։
Ըստ աղբյուրի՝ Greek Diplomatic Life անգլալեզու տպագիր ամսագիրը լույս է տեսնում 1978 թ-ից ի վեր և ներկայացնում է ամսվա կարևորագույն դիվանագիտական, մշակութային, տնտեսական, և հասարակական իրադարձությունները Հունաստանում։ Այն տարածվում է Հունաստանի պետական հաստատություններում, գիտահետազոտական կառույցներում և նաև դիվանագիտական կորպուսի շրջանակներում։

В “Greek Diplomatic Life” вышла большая статья, посвященная визиту премьер- министра Армении в Грецию
В “Greek Diplomatic Life” вышла большая статья, посвященная визиту премьер-
министра Армении в Грецию
В мартовском номере журнала “Greek Diplomatic Life” вышла большая статья под названием “Греция и Армения расширяют сотрудничество”, посвященная рабочему визиту и встречам премьер-министра Армении Никола Пашиняна. Напомним, что премьер-министр Армении 27 февраля по приглашению премьер-министра Греции Кириакоса Мицотакиса посетил Афины.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на страницу посольства Армении в Греции в социальной сети Facebook, в этом же номере также опубликована обширная статья об официальном визите и встречах министра национальной обороны Греции Никоса Дендиаса в Армению 4 марта.
Англоязычный печатный журнал “Greek Diplomatic Life” издается с 1978 года и представляет важнейшие дипломатические, культурные, экономические и социальные события месяца в Греции. Он распространяется в греческих государственных учреждениях, научно-исследовательских структурах, а также среди дипломатического корпуса.