Հիշում ենք և պահանջում․ Կանադայի ԱԳ նախարարը հայերեն գրառում է կատարել՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 109-րդ տարելիցին
Հիշում ենք և պահանջում․ Կանադայի ԱԳ նախարարը հայերեն գրառում է
կատարել՝ նվիրված Հայոց ցեղասպանության 109-րդ տարելիցին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այսօր մենք շարունակում ենք հարգել Հայոց ցեղասպանության ժամանակ խլված կյանքերի հիշատակը և խորհում ենք այն ցավի մասին, որ շատերը մինչ օրս ապրում են:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին X-ի իր միկրոբլոգում գրառում է կատարել Կանադայի արտաքին գործերի նախարար Մելանի Ջոլին` Հայոց ցեղասպանության 109-րդ տարելիցի կապակցությամբ։
«1915 թվականին սպանվել է ավելի քան 1,5 միլիոն հայ։ Մենք պետք է այնպես անենք, որ նրանց անուններն ու պատմությունները երբեք չմոռացվեն»,- նշված է ԱԳ նախարարի գրառման մեջ` հայերենով հավելելով. «Հիշում ենք և պահանջում»։

Помним и требуем: глава МИД Канады  сделала запись на армянском языке по случаю Дня памяти жертв Геноцида армян
Помним и требуем: глава МИД Канады  сделала запись на армянском языке по
случаю Дня памяти жертв Геноцида армян
Сегодня мы продолжаем чтить память о жертвах Геноцида армян и размышлять о травмах, которые многие все еще переживают.
Как сообщает Арменпресс, об этом в соцсети Х по случаю 109-й годовщины Геноцида армян написала министр иностранных дел Канады Мелани Жоли.
“В 1915 году было убито более 1,5 миллиона армян. Сегодня мы продолжаем чтить память о людях, жизни которых были украдены во время Геноцида армян, и размышлять о травмах, которые многие все еще переживают. Мы должны сделать так, чтобы их имена и истории никогда не были забыты”, - отметил глава МИД Канады, добавив на армянском языке “Հիշում ենք և պահանջում” (“Помним и требуем”).