Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մերձդնեստրի Մոլդովական Հանրապետության նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 2- ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Մերձդնեստրի Մոլդովական Հանրապետության նախագահ Եվգենի Շեւչուկին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, ուղերձում ասված է.
«Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների ու անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ եւ Մերձդնեստրի Մոլդովական Հանրապետության ողջ եղբայրական ժողովրդին` Անկախության 25-րդ տարեդարձի առթիվ:
1990 թվականը ճակատագրական դարձավ Մերձդնեստրի պատմության մեջ: Երկիրը կանգնեց անկախ պետականության կերտման ուղու վրա: Դա բարդ եւ փշոտ ճանապարհ էր: Սակայն Մերձդնեստրի ժողովուրդը հերոսաբար հաղթահարեց բոլոր մարտահրավերները, փայլուն հաղթանակներ տարավ, ստեղծեց պետություն՝ ցույց տալով անձնվիրության եւ հայրենասիրության արժանի օրինակ:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ` հարգարժան Եվգենի Վասիլիի, եւ Մերձդնեստրի Մոլդովական Հանրապետության ողջ ժողովրդին այս մեծ տոնի կապակցությամբ:

Бако Саакян направил поздравительное послание Президенту Приднестровской Молдавской Республики
2 сентября Президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание Президенту Приднестровской Молдавской Республики Евгению Шевчуку.
Как сообщили «Арменпресс» из управления по информации и связям с общественностью администрации президента НКР, в телеграмме говорится:
«От имени народа, властей Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю Вас и весь братский народ Приднестровской Молдавской Республики с 25-летием Независимости.
1990-ый год стал судьбоносным в истории Приднестровья. Страна встала на путь построения независимого государства. Это был сложный и тернистый путь. Но народ Приднестровья героически преодолел все вызовы, одержал блестящие победы, создал государство, показав достойный пример самоотверженности и патриотизма.
Еще раз поздравляю Вас, уважаемый Евгений Васильевич, и весь народ Приднестровской Молдавской Республики с этим большим праздником!