Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մերձդնեստրի Մոլդովական Հանրապետության նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 2- ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Մերձդնեստրի Մոլդովական Հանրապետության նախագահ Եվգենի Շեւչուկին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, ուղերձում ասված է.
«Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների ու անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ եւ Մերձդնեստրի Մոլդովական Հանրապետության ողջ եղբայրական ժողովրդին` Անկախության 25-րդ տարեդարձի առթիվ:
1990 թվականը ճակատագրական դարձավ Մերձդնեստրի պատմության մեջ: Երկիրը կանգնեց անկախ պետականության կերտման ուղու վրա: Դա բարդ եւ փշոտ ճանապարհ էր: Սակայն Մերձդնեստրի ժողովուրդը հերոսաբար հաղթահարեց բոլոր մարտահրավերները, փայլուն հաղթանակներ տարավ, ստեղծեց պետություն՝ ցույց տալով անձնվիրության եւ հայրենասիրության արժանի օրինակ:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ` հարգարժան Եվգենի Վասիլիի, եւ Մերձդնեստրի Մոլդովական Հանրապետության ողջ ժողովրդին այս մեծ տոնի կապակցությամբ:

Bako Sahakyan sends congratulatory message to President of Pridnestroviаn Moldavian Republic
YEREVAN, SEPTEMBER 2, ARMENPRESS. On 2 September Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory message to the President of Pridnestroviаn Moldavian Republic Yevgeny Shevchuk.
“Armenpress” was informed from the Central Information Department of the Office to Artsakh President that the message runs as follows:
"On behalf of people, authorities of the Artsakh Republic and personally myself I cordially congratulate You and the entire fraternal people of the Pridnestrovian Moldavian Republic on the 25th anniversary of independence.
The year of 1990 became a focal point in the history of Prindestrovie. The country embarked on the path of building an independent state. It was a difficult and thorny path, but the people of Prindestrovie heroically faced and overcame all the challenges, scored brilliant victories, established the state, serving as a brilliant example of self-devotion and patriotism.
Respected Mr. President, I once again congratulate You and all the people of Pridnestrovian Moldavian Republic on this great holiday.