«Բեթմենն ընդդեմ Սուպերմենի» ֆիլմն ամենաթանկը կդառնա կինոյի պատմության մեջ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Բեթմենն ընդդեմ Սուպերմենի. Արդարության արշալույսին» ֆիլմի բյուջեն ամենամեծը կդառնա կինոյի պատմության մեջ, հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով Latino Review-ին: Կինոնկարը, որը Էկրան կբարձրանա 2016 թվականի գարնանը, ստեղծողների վրա կնստի առնվազն 410 մլն դոլար:
Առայժմ ամենաթանկարժեք ֆիլմը, ըստ imdb.com-ի տվյալների, համարվում Է «Կարիբյան ծովի ծովահենները» ժապավենի երրորդ մասը՝ «Աշխարհի ծայրին» ֆիլմը: Այդ կինոնկարը նստել Է 341 մլն դոլար:
«Բեթմենն ընդդեմ Սուպերմենի» ֆիլմում առաջին անգամ միասին հայտնվում են պատկերապատումների եւ կինոյի երկու գերհերոսները: Բեն Աֆլեքը խաղում Է Բեթմենի դերը, Հենրի Քեւիլը՝ Սուպերմենի: Ֆիլմին նաեւ մասնակցում են՝ Էմի Ադամսը, Ջերեմի Այրոնսը եւ Հոլի Հանթերը: Ֆիլմի ռեժիսորը Զաք Սնայդերն Է, որն ավելի վաղ աշխատել Է «Պողպատե մարդը», «300 սպարտացիներ» եւ «Մեռյալների լուսաբացը» կինոնկարների վրա:
Սուպերմենը եւ Բեթմենը ամերիկյան DC Comics հրատարակության պատկերապատումների հերոսներն են: Նրանք հայտնվել են գրեթե միաժամանակ՝ Սուպերմենը՝ 1938 թվականին, Բեթմենը՝ 1939-ին: Առաջին անգամ Բեթմենի պատմությունն Էկրանավորել են 1943 թվականին, Սուպերմենինը՝ 1948-ին:
Բեթմենի դերի առավել հայտնի կատարողներն են՝ Մայքլ Քիթոնը, Վել Քիլմերը եւ Քրիստիան Բեյլը: Քրիստոֆեր Ռիվն ստեղծել Է Սուպերմենի ամենահիշվող կինոկերպարը:
Բեն Աֆլեքի խոսքով՝ իր Բեթմենը տարբերվելու Է նախորդ մարմնավորումներից. նա տարիքով ավելի մեծ Է լինելու, «չարացած ու լկտի»: Աֆլեքն իր հերոսին անվանել Է «ամերիկացի Համլետ»:

«Бэтмен против Супермена» станет самым дорогим фильмом в истории
Бюджет фильма «Бэтмен против Супермена: На заре справедливости» станет самым большим в истории кино, сообщает Latino Review. Картина, которая выйдет на экраны весной 2016 года, обойдется создателям минимум в 410 миллионов долларов.
Пока самым дорогостоящим фильмом, по данным imdb.com, считается третья часть «Пиратов Карибского моря» — «На краю Света». Эта картина обошлась в 341 миллион долларов.
В фильме «Бэтмен против Супермена» впервые вместе появляются два супергероя комиксов и кино. Бен Аффлек играет Бэтмена, Хенри Кэвилл — Супермена. В фильме также участвуют Эми Адамс, Джереми Айронс и Холи Хантер. Режиссер фильма — Зак Снайдер, ранее работавший над картинами «Человек из стали», «300 спартанцев» и «Рассвет мертвецов», сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Супермен и Бэтмен — герои комиксов американского издательства DC Comics. Появились почти одновременно: Супермен — в 1938 году, Бэтмен — в 1939-м. Впервые историю Бэтмена экранизировали в 1943 году, Супермена — в 1948-м. Наиболее известные исполнители роли Бэтмена — Майкл Китон, Вэл Килмер и Кристиан Бейл. Кристофер Рив создал самый запоминающийся кинообраз Супермена.
По словам Бена Аффлека, его Бэтмен будет отличаться от предыдущих воплощений: он будет старше, «озлобленный и циничный». Аффлек назвал своего героя «американским Гамлетом».