Բակո Սահակյանը բարձր է գնահատել Ամերիկայի Հայկական Համագումարի Արցախին մշտապես սատարելուն ուղղված աշխատանքը
Բակո Սահակյանը բարձր է գնահատել Ամերիկայի Հայկական Համագումարի Արցախին
մշտապես սատարելուն ուղղված աշխատանքը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 23-ին ընդունել է Ամերիկայի Հայկական Համագումարի (ԱՀՀ) հոգաբարձուների խորհրդի համանախագահ Վան Կրիկորյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հանդիպմանն արծարծվել են Արցախի ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանը, Հայրենիք-Սփյուռք կապերին, ապրիլի 2-5-ը Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված լայնածավալ պատերազմական գործողություններին եւ դրանց հետեւանքներին, տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումներին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը բարձր է գնահատել Ամերիկայի Հայկական Համագումարի աշխատանքը՝ կարեւորելով նրա դերակատարությունն Արցախին մշտապես սատարելու եւ համազգային տարբեր խնդիրների լուծմանն ակտիվ մասնակցելու գործում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ արտգործնախարար Կարեն Միրզոյանը, ԱՀՀ Երեւանյան գրասենյակի տարածաշրջանային տնօրեն Արփի Վարդանյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент НКР провел встречу с сопредседателем Совета попечителей Армянской Ассамблеи Америки
Президент Нагорно-Карабахской Республики (Республики Арцах) Бако Саакян 23 мая принял сопредседателя Совета попечителей Армянской Ассамблеи Америки (ААА) Вана Крикоряна.
Как сообщили Арменпресс в Главном информационном управлении аппарата президента НКР, на встрече был затронут ряд вопросов, касающихся внешней и внутренней политики Арцаха, связей между Родиной и Диаспорой, широкомасштабных военных действий, развернутых Азербайджаном со 2 по 5 апреля, и их последствий, а также региональных развитий.
Президент Саакян высоко оценил работу Армянской Ассамблеи Америки, ответив ее важную роль в плане постоянного содействия Арцаху и активного участия в решении разных общенациональных задач.
Во встрече приняли участие министр иностранных дел НКР Карен Мирзоян, региональный директор офиса ААА в Ереване Арпи Варданян, другие должностные лица.