Բակո Սահակյանը բարձր է գնահատել Ամերիկայի Հայկական Համագումարի Արցախին մշտապես սատարելուն ուղղված աշխատանքը
Բակո Սահակյանը բարձր է գնահատել Ամերիկայի Հայկական Համագումարի Արցախին
մշտապես սատարելուն ուղղված աշխատանքը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 23-ին ընդունել է Ամերիկայի Հայկական Համագումարի (ԱՀՀ) հոգաբարձուների խորհրդի համանախագահ Վան Կրիկորյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հանդիպմանն արծարծվել են Արցախի ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանը, Հայրենիք-Սփյուռք կապերին, ապրիլի 2-5-ը Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված լայնածավալ պատերազմական գործողություններին եւ դրանց հետեւանքներին, տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումներին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը բարձր է գնահատել Ամերիկայի Հայկական Համագումարի աշխատանքը՝ կարեւորելով նրա դերակատարությունն Արցախին մշտապես սատարելու եւ համազգային տարբեր խնդիրների լուծմանն ակտիվ մասնակցելու գործում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ արտգործնախարար Կարեն Միրզոյանը, ԱՀՀ Երեւանյան գրասենյակի տարածաշրջանային տնօրեն Արփի Վարդանյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

NKR President highly appreciates support of Armenian Assembly of America to Artsakh
STEPANAKERT, MAY 23, ARMENPRESS. Artsakh (Nagorno Karabakh) Republic President Bako Sahakyan received co-chairman of the Armenian Assembly of America (AAA) Board of Trustees Van Krikorian on May 23.
As “Armenpress” was informed from the press service of Artsakh President’s Office, a range of issues relating to domestic and foreign policy of Artsakh, the Motherland-Diaspora ties, the large-scale military operations launched by Azerbaijan from 2 to 5 April and their consequences, as well as current regional developments were discussed during the meeting.
President Sahakyan highly appreciated the activities of the Armenian Assembly of America highlighting its role in providing consistent support to Artsakh and active participation in the solution of various national issues.
NKR foreign minister Karen Mirzoyan, regional director of the AAA Yerevan office Arpi Vardanyan and other officials took part in the meeting.