Սյունիքում ապօրինի որս կատարելու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրգործ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  ՀՀ քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ Սյունիքի մարզում ապօրինի որս կատարելու դեպքի առթիվ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Նախնական քննության տվյալներով՝  2016թ. նոյեմբերի 28-ին` ժամը 14:00-ի սահմաններում, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձինք  «ՍԿՍ»  մոդելի հրազենով Սյունիքի մարզի Աջաբաջ գյուղի հարակից անտառում ապօրինի որսացել են եվրոպական երկու այծյամ՝ կենդանական աշխարհին պատճառելով ընդհանուր` 500.000 ՀՀ դրամի վնաս:
Դեպքի առթիվ 2016թ. դեկտեմբերի 2-ին հարուցվել է քրեական գործ՝ՀՀ քրեական օրենսգրքի 294-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետի հատկանիշներով:
Նախաքննությունը շարունակվում է, միջոցներ են ձեռնարկվում դեպքի բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ:

В Сюнике возбуждено уголовное дело по факту незаконной охоты
В Сюникском областном следственном управлении Следственного комитета Армении возбуждено уголовное дело по факту незаконной охоты в Сюникской области. Об этом «Арменпресс» сообщили в пресс-службе Следственном комитете РА.
По данным предварительного следствия, 28 ноября 2016года в пределах 14:00 часов, совершившие преступление лица в прилежащем к селу Аджабадж Сюникской области лесу с применением огнестрельного оружия “СКС” нанесли ущерб животному миру в размере 500 000 драмов, застрелив двух европейских ланей.
По факту дела 2 декабря 2016 года возбуждено уголовное дело по свойствам п. 2 ч.2 ст. 294 УК РА.
Предварительное следствие продолжается, предпринимаются меры по обеспечению всестороннего, полного и объективного расследования дела.