Հայ մարզիկները ևս յոթ մեդալ վաստակեցին սամբոյի Եվրոպայի առաջնությունում
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պրահայում շարունակվում է սամբոյի Եվրոպայի պատանիների, աղջիկների, երիտասարդների առաջնությունը: Երկրորդ օրը հայ սամբիստները եւս 7 մեդալ նվաճեցին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեից, երիտասարդների պայքարում 90 կգ քաշային Գրիգոր Սահակյանը դարձավ Եվրոպայի չեմպիոն:
Արծաթե մեդալի արժանացան Կարեն Հովհաննիսյանը (81 կգ քաշային կարգ, Մ 18 տարեկաններ) եւ Աննա Մկրտչյանը (+ 80կգ, Մ 20): Բրոնզե մեդալներ նվաճեցին Գասպար Հայրապետյանը (52 կգ, Մ 18), Սերգեյ Պողոսյանը (65 կգ, Մ 18), Անի Տեր-Հարությունյանը (44 կգ, Մ 18), Արթուր Մանուկյանը (52 կգ, Մ 20):

Армянские самбисты завоевали еще 7 медалей на чемпионате Европы
В столице Чехии Праге 19 апреля стартовал чемпионат Европы по самбо среди юношей, девушек и юниоров. Во второй день соревнований армянские самбисты завоевали еше 7 медалей.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Национального олимпийского комитета Армении,  Григор Саакян стал чемпионом Европы в весовой категории 90 кг.
Серебряные медали завоевали Карен Ованнисян (81 кг, 18 лет) и Анна Мкртчян (+ 80кг, до 20 лет) Бронзовые  медали завоевали Гаспар Айрапетян (52 кг, до 18лет), Сергей Погосян (65 кг, до 18лет), Ани Тер-Арутюнян (44 кг, до 18лет), Артур Манукян (52 кг, до 20лет). По итогам 2 дней армянские самбисты завоевали 12 медалей.