ՖԻՖԱ-ի նախագահը կժամանի Ռուսաստան և կքննարկի ԱԱ-2018-ի հեռուստահեռարձակման իրավունքների հարցը
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՖԻՖԱ-ի նախագահ Ջաննի Ինֆանտինոն մայիսի 23-ին կժամանի Ռուսաստան և կքննարկի 2017 թվականի Կոնֆեդերացիաների գավաթի և Աշխարհի 2018 թվականի առաջնության հեռուստահեռարձակման իրավունքների ձեռք բերման հարցը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով championat.com-ը, այդ մասին տեղեկացրել է Ռուսաստանի ֆուտբոլի միության նախագահ Վիտալի Մուտկոն:
«Չգիտեմ, կարելի է արդյոք սա հրապարակել: Վաղը ՖԻՖԱ-ի նախագահը պետք է ժամանի  Ռուսաստան: Մենք ևս մեկ անգամ կխոսենք, թե ինչում է անհրաժեշտ պետության աջակցությունը և արդյոք պետք է, թե ամեն դեպքում հեռուստաընկերություններն անձամբ կլուծեն հարցը: Նրանք արդեն մի շարք առաջարկություններ են ներկայացրել: Դեռևս պայմանավորվել չեն կարողանում: Դա ոչ միայն մեր խնդիրն է: Նաև չեն կարողանում պայմանավորվել Իսպանիան ու Իտալիան: Դա շուկայական ոլորտ է, և դա ամենևին էլ այն չէ, ինչի համար պատասխանատու է պետությունը: Բայց, իհարկե, դա մեզ անհանգստացնում է»,- ասել է Մուտկոն:

Глава ФИФА 23 мая прибудет в Россию и обсудит вопросы ЧМ-2018
Президент ФИФА Джанни Инфантино 23 мая прибудет в Россию и обсудит вопрос покупки прав на трансляцию Кубка конфедераций—2017 и ЧМ-2018. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на championat.com, об этом сообщил президент РФС Виталий Мутко.
«Не знаю, можно ли это анонсировать. Завтра президент ФИФА должен приехать в Россию. Мы ещё раз поговорим, в чём нужна помощь государства и нужна ли — или всё-таки каналы сами справятся. Они уже ряд предложений сделали. Пока договориться не могут. Это не только наша проблема. Также не могут договориться Испания и Италия. Это рыночная область, и это не совсем то, за что отвечает государство. Но, конечно, нас это тревожит», — сказал Мутко.