Մեծ Բրիտանիայում պատգամավորի սպանությունից հետո կխստացվի օրենսդիրների անվտանգությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեծ Բրիտանիայի ներքին գործերի նախարար Պրիտի Պատելը հայտնել է, որ պատգամավոր Դևիդ Էյմեսի սպանությունից հետո միջոցներ կձեռնարկվեն մյուս խորհրդարանականների անվտանգությունն ապահովելու ուղղությամբ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
«Միջոցները ձեռնարկվում են հենց հիմա»,- ասել է նա Sky News-ի եթերում՝ չհստակեցնելով, թե ինչ գործողությունների մասին է խոսքը:
Պրիտի Պատելը տեղեկացրել է, որ հարցը քննարկվել է խորհրդարանի խոսնակների, ոստիկանության ու անվտանգության ծառայությունների հետ:
Դևիդ Էյմեսը դանակահարվել էր հոկտեմբերի 15-ին: Սպանության կասկածանքով ձերբակալվել է 25-ամյա մի տղամարդ: Ոստիկանությունը հարձակումը որակել է որպես ահաբեկչություն:

После убийства депутата в Великобритании будут усилены меры безопасности законодателей
Министр внутренних дел Великобритании Прити Патель после убийства депутата Дэвида Эймесса заявила, что будут приняты меры для обеспечения безопасности других парламентариев.
«Меры принимаются прямо сейчас», - сказала она в эфире  Sky News, не уточнив, в чем заключаются эти меры.
Прити Патель сообщила, что этот вопрос обсуждался со спикерами парламента, полицией и службами безопасности.
15 октября Дэвид Эймесс получил ножевое ранение. По подозрению в убийстве задержан 25-летний мужчина. Полиция назвала теракт террористическим актом.