Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովը նոյեմբերի 9-ին արտահերթ նիստ կգումարի
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նոյեմբերի 9-ին, ժամը 11:00-ին, Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության 114-րդ հոդվածի 2-րդ մասի և «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» օրենքի 37-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությամբ կգումարվի ԱՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են Արցախի ԱԺ-ից, նշելով, որ ՝ նախաձեռնողների սահմանած օրակարգում մեկ հարց է ներառված: Այն է՝ Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի հայտարարությունը «Արցախի ժողովրդի ազատ ու անկախ ապրելու անօտարելի իրավունքի մասին» (հիմնական զեկուցող՝  Ա Թովմասյան):

9 ноября Национальное собрание Республики Арцах созывает внеочередное заседание
9 ноября в 11.00 часов по инициативе депутатов Национального собрания согласно части 2 статьи 114 Конституции Республики Арцах и части 1 статьи 37 Закона «Регламент Национального собрания» созывается внеочередное заседание Национального собрания Республики Арцах.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Национальное собрание Арцаха, отмечая, что в повестке дня всего один вопрос - заявление Национального собрания Республики Арцах «О неотъемлемом праве народа Арцаха жить свободно и независимо». Основной докладчик: А. Товмасян.