Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն կրակ է բացել հայկական դիրքերի ուղղությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի զինված ուժերի ստորաբաժանումները դեկտեմբերի 8-ի ուշ երեկոյան, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված ՀՀ ԶՈՒ մարտական դիրքերի ուղղությամբ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից, նշելով, որ պատասխան գործողություններով հակառակորդի կրակը լռեցվել է։ Հայկական կողմից տուժածներ չկան։
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը Ադրբեջանի պաշտպանական գերատեսչությանը կոչ է անում ձեռնպահ մնալ իրադրությունը սրելուն միտված սադրիչ գործողություններից։

ВС Азербайджана открыли огонь по армянским позициям
Подразделения Вооруженных сил Азербайджана поздним вечером 8 декабря открыли огонь из разнокалиберного стрелкового оружия по боевым позициям ВС Армении, расположенным на восточном участке армяно-азербайджанской границы.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Министерство обороны Армении, отмечая, что ответными действиями огонь противника был подавлен. С армянской стороны пострадавших нет.
Министерство обороны Армении призывает Минобороны Азербайджана воздерживаться от провокационных действий, направленных на обострение ситуации.