FLYONE ARMENIA ավիաընկերությունը կազմակերպել է բաց դռների օր բորտուղեկցորդների համար
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: FLYONE ARMENIA ավիաընկերությունն իր ավիացիոն թիմը համալրելու նպատակով, սույն թվականի ապրիլի 21-ին կազմակերպել է բաց դռների օր բորտուղեկցորդների համար:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ավիաընկերությունից, Վ․ Բրյուսովի անվան պետական համալսարանում տեղի է ունեցել հավաքագրման առաջին փուլը,  FLYONE ARMENIA ավիաընկերության խորհրդի նախագահ Արամ Անանյանը հանդես է եկել բացման խոսքով և Սոցիալական գիտությունների և սերվիսի ֆակուլտետի դեկան Ցոլակ Հակոբյանի հետ համատեղ տվել հավաքագրման մեկնարկը:
Հավակնորդ թեկնածուները նախապես անցել էին հայտագրման փուլը և ինքնակենսագրականներով ներկայացել հավաքագրման փուլին:
Հավաքագրումը անցկացվում էր FLYONE ARMENIA ավիաընկերության կադրերի բաժնի ղեկավար Ագնեսա Ստեփանյանի և բորտուղեկցորդների ծառայության բաժնի տնօրեն Արթուր Ռուսուի կողմից:
Հավաքագրման փուլին մասնակցում էին ինչպես Վ․ Բրյուսովի անվան պետական համալսարանի ուսանողները, այնպես էլ բոլոր այն հայտատուները, որոնք նախապես գրանցվել էին և իրենց ինքնակենսագրականներն ուղարկել էին FLYONE ARMENIA-ի էլ. հասցեին:
FLYONE ARMENIA-
ն առաջարկում է մատչելի թռիչքներ մի շարք ուղղություններով, ինչպիսիք են Մոսկվան, ՓարիզըԼիոնը, Ստամբուլը և Սոչին:
Ավիաընկերության նավատորմը բաղկացած է Airbus A320 ընտանիքի ինքնաթիռներից։ Դրանք նախատեսված են 180 նստատեղի համար և համապատասխանում են Օդային տրանսպորտի միջազգային ասոցիացիայի (IATA) և EASA Security-ի բոլոր չափանիշներին: Նաև` համաճարակի պայմաններում ինքնաթիռները հագեցված են HEPA օդային զտիչներով, որոնք ոչնչացնում են վիրուսների և բակտերիաների 99,97%-ը:
FLYONE-ը (www.flyone.eu) գործարկվել է 2016 թՄոլդովայի Հանրապետությունում և այժմ ավիացիոն շուկայի առաջատարներից է:
FLYONE-ը ստացել է IOSA սերտիֆիկացում, որը գործառնական կառավարման անվտանգության բարձրագույն չափանիշ է, ինչպես նաև՝ 2018, 2019 և 2020 թթ FLYONE-ը բազմիցս ընդգրկվել է EMEA կատեգորիայում (Եվրոպա, Մերձավոր Արևելք և Աֆրիկա)՝ «Ամենաճշտապահ ընկերությունների» TOP-10-ում:

Авиакомпания FLYONE ARMENIA организовала день открытых дверей для бортпроводников
ЕРЕВАН, 21 АПРЕЛЯ, АРМЕНПРЕСС. В целях пополнения своего авиационного состава авиакомпания FLYONE ARMENIA 21 апреля текущего года организовала день открытых дверей для бортпроводников.
Как сообщили «Арменпресс» в авиакомпании, первый этап набора проходил в Брюсовском государственном университете. Председатель совета авиакомпании FLYONE ARMENIA Арам Ананян выступил со вступительной речью и совместно с деканом факультета социальных наук и сервиса Цолаком Акопяном дал старт приему.
Кандидаты ранее прошли этап регистрации и отправили свои резюме на этап набора.
Подбор осуществляли начальник отдела кадров авиакомпании FLYONE ARMENIA Агнеса Степанян и директор отдела летного обслуживания Артур Русу.
В кадровом этапе участвовали как студенты Государственного университета им. В. Брюсова, так и все заявители, предварительно зарегистрировавшиеся и отправившие свои автобиографии на адрес электронной почты FLYONE ARMENIA.
FLYONE ARMENIA (www.flyone.am) была основана в 2021 году. 27 октября Комитет гражданской авиации РА выдал компании FLYONE ARMENIA сертификат эксплуатанта воздушного судна. Компания получила двузначный код IATA 3F и трехзначный код ICAO FIE.
FLYONE ARMENIA предлагает доступные рейсы по ряду направлений, таких как Москва, Париж, Лион, Стамбул и Сочи.
Флот авиакомпании состоит из самолетов семейства Airbus A320. Они рассчитаны на 180 мест и соответствуют всем стандартам Международной ассоциации воздушного транспорта (IATA) и безопасность EASA. Также во время эпидемии самолеты оснащены воздушными фильтрами HEPA, которые убивают 99,97% вирусов и бактерий.
FLYONE (www.flyone.eu) был запущен в 2016 году в Республике Молдова и в настоящее время является одним из лидеров авиационного рынка.
FLYONE получила сертификат IOSA, который является высшим стандартом безопасности операционного управления, а также в 2018, 2019 и 2020 годах FLYONE неоднократно входила в категории EMEA (Европа, Ближний Восток и Африка) в ТОП-10 "Самых пунктуальных компаний".