Վանեցյանը շարունակելու է անժամկետ ակցիաները
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանն ազդարարեց իրենց պայքարի երկրորդ փուլի մեկնարկի մասին: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Ազատության հրապարակում լրագրողների հետ հարցազրույցի ժամանակ Վանեցյանը նշեց, որ իրազեկման առաջին փուլը, իր կարծիքով, հասցրել են ավարտին և «գրեթե 100 տոկոսանոց արդյունք կա»:
«Այդպես եմ կարծում, քանի որ ապրիլի 17-ից գալիս էին մարդիկ՝ անկախ իրենց քաղաքական հայացքներից, նախասիրություններից։ Գալիս են մարդիկ, որոնք հասկանում են, որ ժամանակն է եկել հստակ պահանջով վերջ դնելու այս իշխանությունների գոյությանը։ Անժամկետ ակցիաները շարունակելու ենք, գիշերելու ենք Ազատության հրապարակում, բայց երկրորդ փուլի մեկնարկը, որը տրվում է այսօր, լինելու է ավելի ակտիվ »,- ասաց Վանեցյանը:
«Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանի խոսքով` ապրիլի 25-ից ՀՅԴ-ն կսկսի ակցիաները․ Իջևանից երթով դեպի կշարժվեն Երևան։ «Դեռ ապակենտրոն, ցանցային տարբերակով պետք է աշխատենք, բայց մի պահի պետք կլինի համախմբվել, միավորել ուժերը, քանի որ, առանց այդ էլ շատ ժամանակ ենք կորցրել»,- հավելեց Վանեցյանը:

Ванецян продолжит бессрочные акции
ЕРЕВАН, 25 АПРЕЛЯ, АРМЕНПРЕСС. Лидер партии «Родина» Артур Ванецян объявил о начале второго этапа их борьбы. Как сообщает «Арменпресс», в беседе с журналистами на площади Свободы Ванецян отметил, что, по его мнению, первый этап информирования завершен, "есть почти 100% результат".
"Я так думаю, потому что люди приезжают с 17 апреля, вне зависимости от их политических взглядов и предпочтений. Приходят люди, которые понимают, что пришло время четким требованием покончить с существованием этих властей. Мы продолжим бессрочные акции, ночуем на площади Свободы, но старт второго этапа, который дан сегодня, будет более активным", - сказал Ванецян.
По словам председателя партии «Родина» Артура Ванецяна, АРФД приступит к действиям с 25 апреля․ Они пройдут маршем из Иджевана в Ереван. «Нам еще предстоит работать децентрализованно, по сети, но в какой-то момент нам придется объединиться, объединить наши силы, потому что мы уже потеряли много времени», — добавил Ванецян.