Թուրքիան FLYONE ARMENIA-ին չի թույլատրել իր օդային տարածքով եվրոպական երկրներ չվերթներ իրականացնել
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայի ավիացիոն իշխանությունները FLYONE ARMENIA  ընկերությանը չեն տրամադրել Թուրքիայի օդային տարածքով դեպի եվրոպական երկրներ չվերթերի իրականացման (overflight) հնարավորություն։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են FLYONE ARMENIA ընկերությունից, նշելով, որ ստեղծված իրավիճակի հետևանքով ընկերությունը ստիպված է մինչև ս.թ. հունիսի 10-ը չեղարկել Երևան- Լիոն- Երևան և Երևան- Փարիզ- Երևան ուղղություններով չվերթերը:
Նշվում է, որ Երևան- Ստամբուլ- Երևան երթուղով չվերթերը իրականացվում են համաձայն չվացուցակի։ Չվերթերի վերսկսման վերաբերյալ կտրվի համապատասխան տեղեկատվություն։ Ընկերությունը հայցում է ուղևորների ներողամտությունը պատճառված անհարմարությունների հետ կապված։
Ավիաընկերությունն ուղևորներին առաջարկում է հետևյալ այլընտրանքները.
թռիչքի ամսաթվի փոփոխություն,
Credit Shell Գումարի 110%–ի չափով հետ վերադարձ ձեր FLYONE անձնական հաշիվ․ միայն տոմսեր, գնված կայքում կամ հավելվածում,
Չեղարկված թռիչքի՝ տոմսի, գումարի ամբողջական վերադարձ։
Եթե տոմսը գնվել է տուրիստական գործակալությունից, ավիաընկերությունը խնդրում է կապ հաստատել գործակալության հետ՝ ընտրելու ներկայացված այլընտրանքներից մեկը։

Турция не разрешила FLYONE ARMENIA осуществлять рейсы в европейские страны через ее воздушное пространство
Турция не разрешила FLYONE ARMENIA осуществлять рейсы в европейские страны через
ее воздушное пространство
Авиационные власти Турции не предоставили компании «FLYONE ARMENIA» возможность осуществления (overflight) рейсов в европейские страны через воздушное пространство Турции.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает компания «FLYONE ARMENIA», отмечая, что в результате сложившейся ситуации компания вынуждена до 10 июня 2022 года отменить рейсы Ереван-Лион-Ереван и Ереван-Париж-Ереван.
Отмечается, что рейсы Ереван-Стамбул-Ереван осуществляются согласно расписанию. Будет предоставлена соответствующая информация о возобновлении рейсов. Компания приносит извинения пассажирам в связи с причиненными неудобствами.
Авиакомпания предлагает пассажирам следующие альтернативы:
Изменение даты полета;
Возврат 110% от суммы Credit Shell на личный счет пассажира FLYONE: для билетов, приобретенных на сайте или в приложении;
Полный возврат билета отмененного рейса или его стоимости.
Если билет был куплен в туристическом агентстве, авиакомпания просит связаться с агентством, чтобы выбрать одну из представленных альтернатив.