ՀՀ-ի ու Վրաստանի առողջապահության նախարարները Ժնևում քննարկել են ոլորտի առաջնահերթությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ժնևում անցկացվող Առողջապահության համաշխարհային 75-րդ ամենամյա վեհաժողովի շրջանակներում ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը հանդիպել է Վրաստանի գործընկերոջ` Զուրաբ Ազարաշվիլիի հետ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ «Ֆեյսբուք» սոցիալական իր էջում այս մասին գրառում է կատարել նախարար Անահիտ Ավանեսյանը:
«Հանդիպման ընթացքում անդրադարձել ենք մեր երկրների առողջապահական համակարգերի առաջնահերթություններին, խոսել խնդիրներից, ներկայացրել նոր, համակարգային բարեփոխումների ծրագրերը»,-նշել է Անահիտ Ավանեսյանը:
ՀՀ առողջապահության նախարարն առաջարկել Վրաստանի գործընկերոջը փորձի փոխանակում իրականացնել դեղորայքային քաղաքականության ոլորտում: Զուրաբ Ազարաշվիլիին Անահիտ Ավանեսյանը հրավիրել է Հայաստան`Երևանում հոկտեմբերի 5-7-ին անցկացվող Արագ արձագանքման բժշկական թիմերի 5-րդ գլոբալ հանդիպմանը:

Министры здравоохранения Армении и Грузии обсудили в Женеве приоритеты сферы
На полях 75-й ежегодной Всемирной ассамблеи здравоохранения в Женеве министр здравоохранения Республики Армения Анаит Аванесян встретилась со своим грузинским коллегой Зурабом Азарашвили. Как сообщает Арменпресс, об этом на своей странице в социальной сети Facebook написала министр Анаит Аванесян.
«Во время встречи мы коснулись приоритетов систем здравоохранения наших стран, поговорили о проблемах, представили программы системных реформ», - отметила Анаит Аванесян.
Министр здравоохранения Армении предложила грузинскому коллеге обменяться опытом в сфере лекарственной политики. Анаит Аванесян пригласила Зураба Азарашвили посетить Армению для участия в 5-й Глобальной встрече медицинских бригад быстрого реагирования, которое пройдет в Ереване 5-7 октября.