Ընդդիմության ակցիայի 2 մասնակից և 2 ոստիկան կառավարության 3-րդ մասնաշենքի մոտից տեղափոխվել են հիվանդանոց
Ընդդիմության ակցիայի 2 մասնակից և 2 ոստիկան կառավարության 3-րդ մասնաշենքի
մոտից տեղափոխվել են հիվանդանոց
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կառավարության  3-րդ մասնաշենքի շրջակայքից «Հերացի» թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց  շտապօգնության մեքենայով  տեղափոխվել է 4 քաղաքացի: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում տեղեկացնում է ԵՊԲՀ աշխատակազմի ղեկավար Շուշան Դանիելյանը:
«Նրանք գտնվում են հետազոտման փուլում: Չորս քաղաքացիների վիճակը գնահատվում է կայուն, կյանքին սպառնացող վտանգ ներկա պահին չկա: Հիվանդանոցային համալիրում համալսարանական մասնագետների հսկողության ներքո քաղաքացիները ստանում են անհրաժեշտ բուժօգնություն»,-նշել է Շուշան Դանիելյանն՝ ավելացնելով, որ 4 քաղաքացիներից 2-ը ոստիկանության ծառայողներ են:
«Դիմադրության» շարժման անդամները մայիսի 30-ի առավոտից Ֆրանսիայի հրապարակից երթ են սկսել մայրաքաղաքի փողոցներով: Շարժման մասնակիցները բողոքի ակցիա էին կազմակերպել ՀՀ կառավարության 3-րդ մասնաշենքի մոտ: Ակցիայի ընթացքում ցուցարարների և ոստիկանների միջև հրմշտոց էր սկսվել, որի հետևանքով էլ ոստիկաններն ու քաղաքացիները վնասվածքներ են ստացել:

2 участника акции сопротивления оппозиции и 2 полицейских доставлены в больницу
Четверо граждан на машинах скорой помощи из территории возле 3-го корпуса правительства РА  доставлены в университетскую больницу N1 «Гераци». Как передает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook сообщила руководитель Аппарата ЕГМУ Шушан Даниелян.
«Состояние четверых граждан оценивается как стабильное, угрозы жизни на данный момент нет. Они в больничном комплексе, под наблюдением специалистов университета, получают необходимую медицинскую помощь», - написала Шушан Даниелян, добавив, что 2 из 4 граждан являются сотрудниками полиции.
Участники движения «Сопротивление» утром 30 мая, начав марш с площади Франции, прошлись по улицам столицы. Акция протеста была организована у 3-го корпуса правительства РА. В ходе акции между протестующими и полицией произошли столкновения, в результате которых пострадали 2 полицейских и 2 протестующих.