Նախագահը գիտնական և գործարար Աֆեյանի հետ պայմանավորվել  է մեկտեղել հասարակական ու կրթական ծրագրերի իրականացման ջանքերը
Նախագահը գիտնական և գործարար Աֆեյանի հետ պայմանավորվել  է մեկտեղել
հասարակական ու կրթական ծրագրերի իրականացման ջանքերը
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հուլիսի 7-ին հյուրընկալել է ամերիկահայ գիտնական և գործարար Նուբար Աֆեյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմից, նախագահ Խաչատուրյանը ողջունել է հյուրին և նշել, որ միշտ ուրախ է նրան տեսնել Հայաստանում: Նուբար Աֆեյանը շնորհակալություն է հայտնել նախագահին ընդունելության համար:
«Վահագն Խաչատուրյանն ու Նուբար Աֆեյանը քննարկել են Հայաստանում կրթության և գիտության զարգացման հեռանկարները: Գործարարը նախագահին է ներկայացրել նշված ոլորտներում, ինչպես նաև Հայաստան-Սփյուռք կապերի շարունակական ամրապնդմանն ու զարգացմանը միտված ընթացիկ և ապագա նախաձեռնություններն ու ծրագրերը»,- ասվում է հաղորդագորթյան մեջ։
Ըստ աղբյուրի՝ երկուստեք պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել մեկտեղել ջանքերը հասարակական ու կրթական բազմաշերտ ծրագրերի իրականացման համար:

President Khachaturyan agrees with Noubar Afeyan to combine efforts for implementation of public and educational program
President Khachaturyan agrees with Noubar Afeyan to combine efforts for implementation of
public and educational program
YEREVAN, JULY 7, ARMENPRESS. President of Armenia Vahagn Khachaturyan hosted American-Armenian scientist and businessman Noubar Afeyan on July 7.
As ARMENPRESS was informed by the office of the President of the Republic of Armenia, President Khachaturyan welcomed the guest and noted that he is always happy to see him in Armenia. Noubar Afeyan thanked the President for the reception.
Vahagn Khachaturyan and Noubar Afeyan discussed the prospects of development of education and science in Armenia. The businessman presented to the President the current and future initiatives and programs aimed at the mentioned areas, as well as continued strengthening and development of Armenia-Diaspora relations.
An agreement was reached to combine efforts for the implementation of social and educational multi-layered programs.