Հայաստանում ՄԹ դեսպանությունը խոնարհել է դրոշն՝ ի հիշատակ «Սուրմալու»-ի պայթյունի զոհերի
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանում բրիտանական դեսպանատան առջև իջեցվել է Միացյալ Թագավորության դրոշը՝ ի հիշատակ օգոստոսի 14-ին «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած պայթյունի զոհերի։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկանում ենք Հայաստանում Բրիտանիայի դեսպանության տարածած հաղորդագրությունից:
«Այս դժվար պահին Բրիտանական դեսպանությունն իր խորին ցավակցությունն է հղում Հայաստանի ժողովրդին»,-նշված է հաղորդագրության մեջ:
Օգոստոսի 14-ին Միացյալ Թագավորության դեսպան Ջոն Գալագերն իր թվիթերյան միկրոբլոգում գրել էր.
«Ցնցված և խորապես վշտացած եմ այսօր «Սուրմալու» առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած պայթյունի մասին լուրով։ Իմ մտքերը զոհերի և նրանց սիրելիների հետ են։ Վիրավորներին մաղթում եմ լիարժեք ու շուտափույթ ապաքինում»։

UK flag flies at half-mast at Yerevan Embassy in memory of victims of Surmalu blast
YEREVAN, AUGUST 17, ARMENPRESS.  The UK’s flag is flying at half-mast in front of the British Embassy in Yerevan today in memory of the victims of the blast at Surmalu shopping centre on 14 August, the British Embassy said in a statement.
“At this difficult moment, the British Embassy sends its deep condolences to the people of Armenia,” it added.
On Sunday 14 August, UK Ambassador John Gallagher wrote on Twitter:
“Shocked and deeply saddened by the news of the explosion at Surmalu shopping centre this afternoon. My thoughts are with the victims and their loved ones. I wish those injured a full and speedy recovery.”
Two days of national mourning are declared in Armenia in memory of the victims of the Surmalu trade center explosion.