ՀՀ ոստիկանությունը կառավարության որոշումների նախագծեր է դրել հանրային քննարկման
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրային քննարկումներ կազմակերպելու նպատակով Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության պաշտոնական կայքում և e-draft.am կայքում տեղադրվել է «ՀՀ կառավարության 2004 թվականի ապրիլի 29-ի N 1008-Ն որոշման մեջ փոփոխություն կատարելու և ՀՀ կառավարության 2000 թվականի մարտի 31-ի N 136-Ն որոշումն ուժը կորցրած ճանաչելու մասին» ՀՀ կառավարության որոշման նախագիծը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանությունից, շահագրգիռ ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց առաջարկվում է սույն թվականի օգոստոսի 18-ից մինչև սեպտեմբերի 2-ը նախագծի վերաբերյալ իրենց դիտողություններն ու առաջարկությունները թողնել e-draft.am կայքում:
«Լրացուցիչ պարզաբանումների համար դիմել ՀՀ ոստիկանության իրավաբանական վարչություն` 010-59-68-93 հեռախոսահամարով»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Հանրային քննարկումներ կազմակերպելու նպատակով Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության պաշտոնական կայքում և e-draft.am կայքում տեղադրվել է նաև «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2015 թվականի նոյեմբերի 12-ի թիվ 1301-Ն որոշման մեջ փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» Հայաստանի Հանրապետության կառավարության որոշման նախագիծը։
ՀՀ ոստիկանությունը շահագրգիռ ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց առաջարկում է սույն թվականի օգոստոսի 18-ից սեպտեմբերի 2-ը նախագծի վերաբերյալ իրենց դիտողություններն ու առաջարկությունները թողնել e-draft.am կայքում:
Նշվում է, որ լրացուցիչ պարզաբանումների համար պետք է դիմել ոստիկանության իրավաբանական վարչություն` 010-59-65-46 հեռախոսահամարով:

Полиция РА представилапроекты решений правительства на общественное обсуждение
С целью организации общественных обсуждений на официальном сайте полиции Республики Армения и на сайте e-draft.am размещен проект постановления правительства РА «О внесении изменения в постановление правительства РА N 1008-Ն от 29 апреля 2004 года и о признании утратившим силу постановления правительства РА N 136-Ն от 31 марта 2000 года».
Как сообщили Арменпресс в полиции РА, заинтересованным физическим и юридическим лицам предлагается с 18 августа по 2 сентября оставить свои замечания и предложения по проекту на сайте e-draft.am.
"Для дополнительных разъяснений обращаться в правовое управление полиции РА по телефону 010-59-68-93", - говорится в сообщении.
С целью организации общественных обсуждений на официальном сайте полиции Республики Армения и на сайте e-draft.am размещен также проект постановления Правительства Республики Армения «О внесении изменений и дополнений в Постановление Правительства Республики Армения № 1301-Ն от 12 ноября 2015 года».
Полиция предлагает заинтересованным физическим и юридическим лицам с 18 августа по 2 сентября оставить свои замечания и предложения по проекту на сайте e-draft.am.
Для дополнительных разъяснений рекомендуется обращаться в правовое управление полиции РА по телефону 010-59-65-46.